Суд Лондона відібрав ТРК Sky Mall у Адамовського і банку "Південний"

  12 Травня, 2016 13:06
  Торговельно-розважальний центр повинен повернутися естонському власнику.

  Лондонський міжнародний арбітражний суд 5 травня поточного року своїм остаточним рішенням повернув київський ТРК Sky Mall компанії Arricano Real Estate Plc. Про це повідомила прес-служба Arricano.

  Відомо, що у рішенні міжнародний арбітраж повернув Arricano та Stockman Interhold S. A. право власності на акції холдингової компанії Assofit Holdings Limited, яка раніше володіла торгово-розважальним центром. На поточний момент ТРК Sky Mall належить банку "Південний" і бізнесменові Андрію Адамовському.

  Фінальне рішення у справі зобов'язує нинішніх власників до 5 червня безкоштовно передати у власність Arricano всі акції Assofit Holdings Limited.

  В Arricano відзначають, що суд в Лондоні став наслідком неправомірних судових рішень і корупції в правоохоронних органах України.

  "Безпосередньо торговий центр і паркінг, а також корпоративні права були незаконно виведені на підставні компанії з-за стягнення та переоформлення прав власності всупереч існуючим судовим заборонам та чинним судовим рішенням", - сказано в повідомленні компанії.

  У компанії, що належить естонському бізнесменові Хілларі Тедеру, заявили, що з 2006 року вони вклали у будівництво сучасних торгових центрів в Україні понад 420 млн доларів, а загальна сума інвестицій в Україну становив понад 705 млн доларів. Але навіть такі великі інвестиції не врятували Arricano від того, що численні звернення компанії за допомогою в правоохоронні органи України і представників органів влади були безрезультатні.

  Arricano вважає, що виграна в Лондоні арбітражна справа має показати іноземним інвесторам, що інвестиції в Україні можна захистити лише в міжнародних інстанціях.

  Зазначимо, що спір виник ще в 2010 році між співвласниками ТРК Sky Mall - компанією Arricano і Stockman Interhold SA, що належала на той момент Андрію Адамовському. У 2009 році Тедер запропонував Адамовському вкласти гроші в ТРК. Українець з російським громадянством і канадським підданством дав на будівництво Sky Mall 40 млн доларів, натомість зажадавши контрольний пакет. Естонська власник дав згоду, але з умовою на першочергове право викупу частки Адамовського.

  У 2010 році Тедер хотів скористатися правом викупу, але Адамовський відмовився продавати свою частку. Тоді почалася суперечка, що триває в судах України, Кіпру та великої Британії.

  Зазначимо, що із-за непогашеної заборгованості в розмірі 32 млн доларів, в 2014 році право власності на Sky Mall було оформлено на банк "Південний". На поточний момент саме банк є власником ТРК, а Адамовський має операційний контроль.

  Теги : Київ рейдерське захоплення рейдерство Sky Mall Андрій Адамовський Хілларі Тедер Міжнародний арбітражний суд в Лондоні
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів