"Стіна Яценюка": 680 млн "розпиляли" фірми-прокладки, завод Порошенка і компанія Розенблата

  14 Листопада, 2017 13:08
  Держприкордонслужба обрала компанії без конкурсних процедур у закритому режимі, збрехавши про дозвіл СБУ.

  680 мільйонів гривень розпіареного екс-прем'єром Арсенієм Яценюком проекту "Стіна" освоїли 13 генеральних підрядників, яких Держприкордонслужба обрала за непрозорою процедурою.

  Про це йдеться у черговому сюжеті-розслідуванні програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

  Журналісти наткнулися на цілу низку порушень під час відбору підрядників: у Держприкордонслужбі не можуть дати чіткої відповіді, чому компанії обирали без конкурсних процедур у закритому режимі. Окрім того, як стверджують прикордонники, ключовим критерієм відбору була наявність дозволів на будівництво військових об`єктів, які надає Служба безпеки. Однак у СБУ спростовують, що мають повноваження видавати такий допуск.

  Також було з'ясовано, що найбільші генпідряди отримали харківські компанії. Так, 50 млн грн отримала компанія “Скорпіон-РП”, яка належить братам Павлу та Володимиру Левченкам. Останній, зокрема - співвласник мисливської компанії "Сафарі-ХХІ" разом з "Опоблоківцем" Дмитром Шенцевим, на території округу якого й облаштовують кордон.

  58 млн грн перепало ще одній харківській фірмі “Констракшн груп інтернешенал”, яка раніше належала сину екс-прокура Харківщини й АРК Василю Синчуку. Нині фірму переписали на бізнес-партнера сім'ї Синчука - Ігоря Моруса.

  Журналісти з'ясували, що серед субпідрядників цієї фірми - житомирське підприємство “РЦ Шляхобудівництво”, якій перерахували 18 млн грн. Як виявилось, субпідрядник записаний на пенсіонерів. Місцем реєстрації фірми вказано місцевий завод залізобетонних конструкцій, однак охорона об'єкта заперечує наявність компанії на їхній території.

  Іншим харківським генпідрядником виявилась фірма “Будцентр Вітязь”, власником якого є колишній помічник нардепа з "Опоблоку" Юрія Павленка Агаверді Аділов. “Вітязь” - один з найбільших генпідрядників. Він отримав 65 мільйонів гривень. Що цікаво, ця фірма фігурує у кримінальних справах з контрабанди цигарок. Згодом її перереєстрували на жителя Магадану.

  Серед генпідрядників є компанія "Каунт-груп”, створена у 2015 році прямо перед проектом. Працівники готелю “Прем`єр палац” Сергій Павловський та Олексій Пегасін зареєстрували її в квартирі зі статутним капіталом - 1 гривня. До речі, прокуратура вилучила документи цієї фірми при обшуку конвертаційного центру.

  Окрім фінансування облаштування держкордону, 59,5 млн грн проекту отримав завод “Кузня на Рибальському” Петра Порошенка за бойові бронемашини “Тритон”. Цією угодою вже зацікавилось НАБУ.

  Частина коштів пішла на ремонт та спорудження будівель прикордонслужби. Зокрема, 18 млн гривень перепало компанії “Фаворит”, родини нардепа Борислава Розенблата. Закупівлі послуг проводили за тендерною процедурою, однак найдешевша пропозиція (16 млн) була відхилена.

  Раніше повідомлялося, що корупцією в "оборонці" займеться окремий спецпідрозділ НАБУ.

  Теги : корупція Порошенко Арсеній Яценюк Стіна держзакупівлі Борислав Розенблат
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів