США піддали критиці ЄС за "Північний потік-2"

  6 Листопада, 2015 11:04
  Не можна водночас шукати диверсифікації поставок блактиного палива до Європи, та домовлятись з Росією про збільшення поставок газу.

  Проект збільшення поставок російського газу до Німеччини шляхом розширення трубопроводу "Північний потік" суперечить прагненню ЄС щодо зниження енергетичної залежності від Росії.

  Про це заявила заступник помічника держсекретаря США з енергетичної дипломатії Робін Данніган на профільній конференції, передає "Голос Америки".

  Вона додала, що це будівництво також позбавить Україну більше 2 млрд доларів транзитних зборів. 

  "Напрошується питання: навіщо однією рукою підтримувати Україну, а другий - душити її?",  - заявила Даннінган.

  В свою чергу, віце-голова Єврокомісії Марош Шевчович заявив, що поговорив з віце-канцлером Німеччини Зігмаром Габріелем, озвучивши йому побоювання, що проект порушує чинні в ЄС правила.

  Оскільки зараз використовується лише близько половини потужностей трубопроводів між Росією і Європою, у т.ч. першої гілки "Північного потоку", виникає питання, навіщо потрібні додаткові гілки.

  Нагадаємо, зараз "Північний потік" складається з двох ниток довжиною 1224 км і з пропускною здатністю 27,5 млрд куб. м газу на рік кожна. Він з'єднує енергосистему ЄС з найбільшими родовищами природного газу безпосередньо через Балтійське море. Сухопутним продовженням Nord Stream на території Німеччини є газопроводи NEL і OPAL.

  "Північний потік-2" може подвоїти обсяги поставок до 110 млрд куб. м на рік.

  Теги : поставки газу Північний потік
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів