Силовики завдяки корупційним схемам переплатили за радіостанції 300 млн грн

  29 Серпня, 2016 12:30
  У бюро підозрюють, що були порушені умови торгів.

  Національне антикорупційне бюро України почало розслідувати закупівлю силовикам радіостанцій Motorola за завищеними на 300 млн гривень цінами, повідомляє LB.ua.

  Згідно з ухвалою Солом'янського районного суду Києва від 17 серпня, група детективів НАБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу – зловживання владою або службовим становищем.

  Повідомляється, що посадові особи Міноборони, Генштабу ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби, зловживаючи службовим становищем в інтересах приватних фірм, шляхом торгів уклали договори за завищеними цінами. Дії чиновників призвели до близько 300 млн грн збитків у держбюджеті.

  Зазначається, досудове розслідування встановило, що силовики у 2014-2015 роках за результатами проведених державних закупівель придбали у ТОВ "Доля і Ко. ЛТД" цифрові радіостанції Motorola за 810 млн гривень.

  Детективи НАБУ встановили, що закупівля радіостанцій за держкошти готувалася саме під продукцію компанії Motorola та її офіційного дистриб'ютора ТОВ "Доля і Ко. ЛТД".

  Додамо, що тендерні комітети шість разів змінювали документацію та за формальних причин відхиляли пропозиції інших учасників торгів, хоч ті могли бути більш вигідними.

  Також зафіксовано офіційні документи фірми, які мають ознаки підроблених.

  Зазначимо, у 2016 році силовики розпочали закуповувати засоби радіозв'язку "Либідь", авторське право на які належить все тому ж ТОВ "Доля і Ко. ЛТД". Згідно з технічними вимогами Міністерства оборони, "Либідь" є безальтернативним виробом, але на досудовому розслідуванні детективи встановили, що це не відповідає дійсності.

  Наразі суд дав НАБУ тимчасову можливість вилучити всю документацію, яка стала підставою для складання і видачі експертних висновків торгово-промислової палати стосовно безальтернативності пристрою "Либідь".

  Теги : ЗСУ Нацгвардія Держприкордонслужба НАБУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів