Siemens планує виробляти газові турбіни спільно з Газпромом у Росії

  11 Березня, 2019 15:08
  "Газпром" спільно з "Siemens" хочуть локалізувати виробництво газових турбін у Росії, щоб використовувати їх за програмою модернізації ТЕС РФ.

  Німецький концерн "Siemens" розглядає можливість викупу у підсанкційної російської компанії "Силовые машины" 35% частки у їхнього спільного підприємства "Сименс технологии газовых турбин (СТГТ)" і наступного їхнього перепродажу для "Газпрому".

  Про це пише Лига.Бизнес.

  За результатами угоди "Siemens", якому зараз належить 65% в СТГТ, може перепродати 50% його акцій "Газпром Энергохолдинг (ГЭХ)".

  Про можливий вихід із СТГТ одного з партнерів йшлось у січні 2018 року після введення санкцій США, зазначає видання.

  Санкції застосували через скандал із поставкою турбін Siemens для будівництва електростанцій в анексованому Росією Криму.

  Нині партнерство з підсанкційною компанією німцям незручне.

  "Газпром" спільно з "Siemens" хочуть локалізувати виробництво газових турбін у Росії, щоб використовувати їх за програмою модернізації ТЕС РФ.

  При цьому Росія планує установити жорсткі вимоги з локалізації, зокрема передачу іноземними машинобудівельниками прав на інтелектуальну власність і низки технологій.

  СТГТ виробляє газові турбіни великої потужності SGT-2000E за німецькою ліцензією. У Росії власної такої технології немає.

  Видання зауважує, що "Siemens" звинувачує дві російські компанії у тому, що ті незаконно перемістили в анексований Крим чотири турбіни, доставлені для будівництва електростанцій у Тамані.

  Згідно з санкціями, німецька компанія забороняла використовувати турбіни для виробництва електроенергії у Криму, бо ЄС не визнає російський статус Криму. Німецький концерн вимагає повернути турбіни і визнати угоду щодо їхнього продажу недійсною.

  Теги : Газпром siemens
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів