СБУ закрила банк терористів

  25 Липня, 2015 14:09
  Під час обшуків були вилучені кошти в гривнях та іноземній валюті еквівалентом майже в 2 млн гривень і 20 печаток юридичних фірм.

  Співробітники Служби безпеки викрили і блокували діяльність групи осіб, які створили схему фінансування терористичної організації ДНР.

  "Фінансисти терористів ще в 2014 році брали участь у створенні так званого республіканського банку, міністерства доходів і зборів, і міністерства фінансів ДНР. Ці структури терористів здійснюють збір "податків" з місцевих підприємців, частина з яких йде на фінансування незаконних збройних формувань", - йдеться в повідомленні.

  Один з учасників угруповання, 30-річний житель Тореза, передавав зібрані "податки" т.зв. бюджетного фонду ДНР. Співробітники спецслужби встановили, що ватажки терористів віддячили його, зокрема, монопольним правом на видобуток вугілля та інших корисних копалин на тимчасово окупованих територіях.

  Для забезпечення незаконних збройних формувань ДНР готівкою, він розробив нову фінансову схему за участю кількох маріупольських фірм. Підприємства паралельно з легальною діяльністю займалися формуванням та організацією відправлення вантажів з товарами на тимчасово контрольовані терористами території.

  За матеріалами Служби безпеки, рішенням суду накладено арешт на 51 рахунок 14-ти бізнес-структур. Зараз вирішується питання про надання тимчасового доступу до рахунків і, відповідно, коштів на них. Під час обшуків у приміщеннях підприємців співробітники спецслужби вилучили кошти в національній та іноземній валюті еквівалентом майже в 2 млн гривень, 20 печаток юридичних фірм, які не зареєстровані за адресами проведення обшуків.

  Відкрито кримінальну справу за ч. 2 ст.258-5 (фінансування тероризму, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії щодо встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та функціонування каналу фінансування терористів.

  Теги : СБУ банк фінансування тероризму
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів