ЄС очікує до літа завершити тристоронні переговори щодо газу

  5 Травня, 2015 13:30
  ЄК намагається переконати сторони працювати над продовженням позитивного досвіду до рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом".

  Єврокомісія сподівається, що переговори про постачання російського газу в Україну і Європу вдасться завершити до літа.

  Про це заявив віце-президент з питань енергетичного союзу Марош Шефчович на міжнародній конференції з енергетичної безпеки у Брюсселі.

  Також він зазначив, що попередні консультації з цього питання були вдалими.

  За словами віце-президента Єврокомісії, вперше за багато років зима пройшла без будь-яких газових драматичних ситуацій. 

  Він додав, що намагається переконати сторони працювати над продовженням позитивного досвіду до рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом між "Нафтогазом" і "Газпромом" на наступний рік.

  Посадовець також наголосив на важливості модернізації ГТС України для забезпечення надійного транзиту російського газу до ЄС у майбутньому.

  Як відомо, за сприяння Єврокомісії минулого року ЄІБ і ЄБРР підписали кредитну угоду про виділення 300 млн євро на такі цілі.

  Нагадаємо, наприкінці жовтня Україна, РФ і Єврокомісія погодили зимовий газовий пакет. Він передбачав поставку російського блакитного палива Україні з листопада по березень зі знижкою в 100 доларів за тисячу кубометрів за умови передоплати та погашення частини колишніх боргів.

  Теги : газ РФ Єврокомісія ЄС Україна
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів