ЄС не відкладатиме ще на рік вільну торгівлю з Україною

  5 Травня, 2015 18:50
  Росія бажала б такого сценарію, але Євросоюз їй відмовив.

  Євросоюз наполягає на набутті чинності угоди про вільну торгівлю з Україною з 1 січня 2016 року, незважаючи на вимогу Росії відкласти цей термін ще на деякий час.

  Про це повідомляє Reuters з посиланням на проект спільної декларації за підсумками саміту учасників "Східного партнерства", який пройде в Ризі 21-22 травня.

  За словами джерела агентства в українському уряді, Росія наполягає, щоб операція була відкладена принаймні ще на один рік, однак Євросоюз виступає проти нових відстрочок.

  У документі говориться, що хоча ЄС бажає обговорити заклопотаності Росії, але виконання угоди "буде вищим пріоритетом для ЄС та його партнерів на найближчі роки".

  У той же час, відзначає агентство, з побоювання спровокувати Кремль з проекту декларації прибрані скільки-небудь значимі згадки про подальше зближення Євросоюзу з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією і Молдовою. Зокрема, в документі не згадується про намір України, Грузії і Молдови вступити в ЄС.

  У проекті декларації також сказано, що Євросоюз не скасує візовий режим з Україною і Грузією, і що їм потрібно спочатку провести реформи, щоб заслужити таке ж відношення, як до Молдови.

  Нагадаємо, у вересні 2014 року Росія, Україна і Євросоюз домовилися про відтермінування набрання чинності до 31 грудня 2015 року не менш 27 пунктів економічної частини угоди про асоціацію України і ЄС, проти яких виступили в Москві. Президент Росії Володимир Путін у вересні 2014 року оцінив збиток від асоціації України з Євросоюзом для російської економіки в 100 млрд руб.

  Теги : Східне партнерство вільна торгівля
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів