Росія побудує "Турецький потік" навіть без згоди Європи, - Міллер

  14 Квiтня, 2015 13:10
  В "Газпромі" хочуть за будь-яких обставин провести газопровід в обхід України.

  "Газпром" розпочне будувати інфраструктуру для "Турецького потоку" навіть без консультацій з Євросоюзом, заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє РБК.

  "Ми не маємо потреби обговорювати його з європейськими колегами", - підкреслив Міллер. В компанії "навіть не збираються" оцінювати готовність Південної і Центральної Європи до купівлі цього газу. "Побудуємо і будемо чекати", - заявив Міллер, маючи на увазі проведення європейцями своїх газопроводів до хабу на турецько-грецькому кордоні.

  Терміни будівництва "Турецького потоку" він назвав "оптимістичними".

  Раніше міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що транзит газу через Україну не продовжать після 2019 року.

  Нагадаємо, 1 грудня 2014 року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не будуватиме "Південний потік", звинувативши ЄС у неконструктивній позиції щодо цього проекту.

  Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив в березні, що наземні підключення до "Турецького потоку" європейським країнам доведеться будувати за свій рахунок. Він додав, що вартість будівництва по дну Чорного моря буде порівняна з бюджетом "Південного потоку", підводна частина якого оцінювалася в €17 млрд.

  "Газпром" і турецька компанія Botas підписали меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва газопроводу 1 грудня 2014 року. Інших угод з будівництва труби поки немає.

  Теги : Газпром газ турецький потік південний потік
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів