Російський власник Запорізького алюмінієвого пояснив, чому демонтує завод

  21 Липня, 2015 19:01
  Коментар компанії РУСАЛ («Російський алюміній», власник - Олег Дерипаска) з'явився у зв'язку з повідомленням СБУ про блокування вивозу з заводу партії демонтованого обладнання.
  Розруха на заводі ЗАлК
  Фото прес-служби СБУ
  Розруха на заводі ЗАлК

  Скандал навколо Запорізького алюмінієвого комбінату триває. Свою версію подій виклала компанія РУСАЛ, яка є власником заводу, проте тепер зобов'язана повернути його акції Україні.

  Компанія вважає, що справа відносно вивозу демонтованого обладнання з території ЗАлКу була відкрита з серйозними порушеннями. У зв'язку з тим, що комбінат виключений з переліку стратегічних підприємств, до нього не може застосовуватися стаття 113 Кримінального кодексу України (диверсія).

  Дії керівництва заводу не можуть бути розцінені як диверсійні та спрямовані проти української держави.

  У РУСАЛі пояснюють, що виробнича діяльність на підприємстві була поетапно зупинена в 2009-2014 рр. у зв'язку з високими тарифами на електроенергію. Устаткування застаріло. Загальна сума понесених збитків за ці роки склала більше 4 млрд грн.

  Щоб частково компенсувати витрати на поточні витрати, в т.ч. на оплату енергоносіїв, податків (тому що навіть в законсервованому стані ЗАлК залишався найбільшим платником податків для регіону), заробітної плати, охорони, і т.п., підприємство реалізує неліквіди, що зберігаються на його складах.

  Саме цим і пояснюється демонтаж і вивіз із заводу обладнання.

  Нагадаємо, в повідомленні СБУ говорилося: "Триває слідство, встановлюються всі особи, причетні до знищення стратегічного об'єкта української промисловості".

  Також згадувалося, що з грудня 2014 по червень 2015 року з комбінату вивезено майно на більш ніж 100 млн грн.

  Теги : ЗАлК русал олег дерипаска
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів