Російська "Татнефть" подала до суду проти низки українських олігархів

  21 Квiтня, 2016 15:57
  У позові в справі "Укртатнафти" фігурують Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр Ярославський та Павло Овчаренко.

  Російська "Татнефть" ініціювала судовий розгляд в Англії проти низки українських бізнесменів у справі про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ.

  Про це повідомляють ЗМІ.

  Як зазначається, компанія вимагає відшкодувати 334 млн доларів збитку та відсотки.

  Позов було подано 23 березня, у ньому фігурують Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр Ярославський та Павло Овчаренко.

  Як повідомили в компанії, у 2009 році зазначені особи шляхом махінацій привласнили кошти, що належали "Татнефти" за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ ("Укртатнафта").

  Як відомо, "Укртатнафту" було створено в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,3% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ "Татнєфть", ще 28,8%- міністерству майна Татарстану.

  Потім підприємство поповнилось новими акціонерами, близькими до української групи "Приват" і бізнесмена Олександра Ярославського.

  Через низку судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ була практично обнулена, а на підприємстві з'явився новий акціонер, пов'язаний з групою "Приват" - ТОВ "Корсан".

  У 2007 році Сумський апеляційний суд поновив на посаді Павла Овчаренка, який очолював "Укртатнафту" у 2003-2004 роках. Тоді ж відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення Кременчуцького НПЗ.

  У зв'язку з цим "Татнєфть", яка була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти.

  У 2008 році вона пред'явила позов Україні на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій від 1998 року, в зв'язку з захопленням "Укртатнафти" в 2007 році та експропріації акцій "Татнєфті" в ЗАТ "Укртатнафта".

  У 2014 році міжнародний арбітраж зобов'язав Україну виплатити "Татнєфті" компенсацію в сумі 112 млн доларів разом з відсотками.

  В "Укртатнафті" заявили про готовність компенсувати всі витрати, пов'язані з виплатами за судовим рішенням.

  Теги : Коломойський позов Боголюбов укртатнафта кременчуцький нпз Татнефть
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів