Росія удвічі зменшує знижку на газ для України

  1 Липня, 2015 12:09
  Після безрезультатних тристоронніх газових переговорів міністр енергетики РФ заявив, що Україна безпідставно очікує велику знижку.
  Міністр енергетики РФ Олександр Новак
  Міністр енергетики РФ Олександр Новак

  Росія в односторонньому порядку зменшила знижку на газ для України більше ніж удвічі: з 30% до 13,92%

  Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак в ефірі телеканалу "Россия 24" за результатами тристоронніх газових переговорів, які пройшли напередодні у Відні

  Він назвав "безпідставними" очікування української сторони на більшу знижку (близько 30%), бо в такому разі, за розрахунками Росії, ціна газу для України буде значно нижчою, ніж в інших країн. Крім того, Новак заявив, що надання великої знижки – зовсім не в інтересах Росії, її бюджету та "Газпрому".  

  За його словами, знижка, яка діяла раніше, розраховувалась при високих цінах на нафту і газ. Після того, як ціни впали, - на його думку, з’явились підстави зменшити знижку.

  Міністр енергетики РФ наголосив, що "це нормальний підхід", і Росія буде продавати газ за ринковими цінами. Українська ж сторона, з його слів, необґрунтовано очікує ціну на газ нижчу за ринкову.

  Як повідомлялось, 9 червня "Газпром" назвав ціну газу для України до кінця року: без знижки вона становитиме у третьому кварталі - 287,15 дол. за тисячу кубометрів, у четвертому - 262,5 дол. за тисячу кубометрів.

  24 червня Путін заявив, що РФ не дасть Україні колишню знижку на газ при такому падінні цін на нафту.

  29 червня російський прем’єр Медведєв назвав кінцеву ціну на газ для України зі знижкою 13, 93% - 247 доларів за 1000 куб. м.

  Відзначимо, що з сьогоднішнього дня український "Нафтогаз" призупинив закупівлю російського газу, оскільки умови подальшого постачання російського газу до України не були узгоджені під час тристоронніх переговорів у Відні.

  Теги : Росія газ знижка Україна Олександр Новак
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів