Росія оголосила дефолт України

  1 Сiчня, 2016 10:02
  У зв’язку з несплатою "боргу Януковича", Мінфін РФ оголосив Україну неплатоспроможною та ініціював судовий розгляд з приводу погашення боргу.
  Фото з відкритих джерел

  Україна не здійснила платіж щодо боргу на 3 мільярди доларів та не виплатила купон на 75 мільйонів доларів, тож знаходиться в стані дефолту.

  Про це заявило Міністерство фінансів РФ.

  "Мінфін Росії повідомляє, що Україна не здійснила платіж у загальній сумі 3,075 мільярда доларів в рахунок погашення та обслуговування облігацій зовнішніх державних позик, що належать Росії, протягом пільгового періоду, що закінчився 31 грудня 2015. Таким чином, в даний час Україна знаходиться в стані дефолту по цих облігаціях", - йдеться в заяві.

  Крім того, російський Мінфін зазначив, що цей стан фактично забороняє Україні здійснювати погашення російських облігацій та пропонувати належні умови реструктуризації.

  Наголошується, що відомство ініціювало процедури для початку судового розгляду з Україною через несплату боргу, підкресливши, що  позов буде поданий до англійського суду.

  Також в Мінфіні РФ зазначили, що ініціювання судового розгляду не відкидає конструктивного діалогу щодо врегулювання боргу.

  Разом з тим, російське фінансове відомство наполягає на тому, що рада директорів МВФ не може не поставити питання про продовження допомоги Україні у разі, якщо Київ не розпочне сумлінно вести переговори щодо боргу Росією.

  "За цих обставин очевидне занепокоєння викликає той суперечливий сигнал, який може бути посланий всім офіційним кредиторам у разі отримання Україною нового фінансування за наявності у неї простроченої заборгованості перед Росією", - наголосили в Мінфіні РФ.

  Раніше повідомлялось, що Росія має намір арештувати українські активи через "борг Януковича".

  Нагадаємо, на думку іноземних експертів, суд може не задовольнити позов РФ, якщо буде встановлена підготовка Путіним анексії Криму до моменту видачі кредиту.

  Теги : Росія МВФ суд дефолт Україна єврооблігації судовий позов "борг Януковича"
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів