Росія екстрено евакуювала "вишки Бойка" через загрозу арешту

  15 Грудня, 2015 12:06
  Є інформація, що "Нафтогаз України" підготував позови про арешт бурових установок в Одеському шельфовому родовищі.
  Фото: Чорноморнафтогаз

  Бурові установки "Чорноморнафтогазу" екстрено евакуювали в російські територіальні води під військовим конвоєм.

  За даними "Комерсанта", це може бути пов’язано з ризиком арешту установок за підготовленим позовом "Нафтогазу України".

  Так звана "влада" Криму спочатку пояснювала ситуацію "складною міжнародною обстановкою", потім "терористичною загрозою", а в результаті - "технічною необхідністю". Тим часом, результатом стала зупинка буріння на найперспективнішому родовищі регіону.

  У понеділок "Чорноморнафтогаз" повідомив, що дві нові самопіднімальні бурові установки В-312 і В-319 були переміщені з Одеського шельфового родовища в територіальні води РФ. Переміщення відбувалось під конвоєм катерів ФСБ Росії та ракетного катера Чорноморського флоту.

  Глава компанії Ігор Шабанов пояснив раптове перебазування і військовий ескорт тим, що бурові установки перебували "у нейтральних водах з невизначеним міжнародним статусом". Терміновість операції він також пов'язав із "підвищеною терористичною загрозою", не уточнивши при цьому, в чому саме вона полягає.

  Нагадаємо, у 2011 році "Чорноморнафтогаз" придбав дві глибоководні бурові платформи по $400 млн кожна. Угоди були оформлені через посередників, що дало привід запідозрити корупцію. У 2013 році норвезька фірма Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою дочірню фірму безпосередньо "Нафтогазу" за $220 млн, тоді як в "Нафтогазі" заявляли, що придбали її через Ризький судноверф за $400 млн. Юрій Бойко був на посаді міністра енергетики у 2011 році, і бурові платформи охрестили "вишками Бойка". Крім того, є непрямі ознаки, що Бойко має відношення до цієї корупційної покупки.

  У 2014 році обидві вишки відійшли у власність Росії, коли був анексований Крим. При цьому, вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова.

  Теги : евакуація Чорноморнафтогаз вишки Бойка
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів