Прокуратура розслідує зловживання владою топ-менеджментом НБУ

  15 Лютого, 2016 16:18
  Прокуратура Києва розслідує факт надання менеджментом НБУ рефінансування 4 комерційним банкам.
  Фото з відкритих джерел

  Прокуратура Києва розслідує факти зловживання владою топ-менеджментом НБУ.

  Про це стало відомо із визначення Печерського суду Києва від 29 січня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє "Перша інстанція".

  Наголошується: кримінальне провадження розпочато за зверненням двох народних депутатів VIII скликання (імена не вказані – Ред.), в якому зазначається, що посадові особи НБУ протягом 2014-2015 років надавали комерційним банкам кредити рефінансування, кредити для збереження ліквідності та стабілізаційні кредити через тендери під заставу облігацій підприємств, майнових прав та державних облігацій.

  Так, ПАТ "Всеукраїнському акціонерному банку" було перераховано 5,5 млрд гривень, "КБ "Надра банк" - 3,3 млрд гривень, "Банку Камбіо" - 12 млн гривень. Крім того, стабкредити були надані АТ "Імексбанку" та іншим банкам за низького рівня їх ліквідності.

  Підкреслюється: внаслідок зловживання владою, не було вжито заходів з контролю за напрямками використання коштів, в результаті чого вони були використані не за призначенням, а самі банківські установи - визнані неплатоспроможними.

  Наголошується: дії посадових осіб Нацбанку привели до девальвації гривні та поглиблення економічної кризи.

  Теги : нбу банк надра імексбанк печерський суд
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів