Придніпровська ТЕС припинила роботу через нестачу вугілля

  1 Серпня, 2015 11:00
  На Придніпровській ТЕС був зупинений останній енергоблок, що залишався в роботі.

  Придніпровська теплоелектростанція (Дніпропетровська область) припинила роботу через нестачу вугілля в суботу.

  "Сьогодні о 0:50 на Придніпровській ТЕС був зупинений останній енергоблок, що залишався в роботі. Відключення погоджене з диспетчером Дніпровської енергосистеми "Укренерго" - на ТЕС повністю вичерпано запас вугілля. Відновлення роботи електростанції відбудеться після нагромадження обсягу антрациту, необхідного для стабільної роботи в осінньо-зимовий період", - сказано в повідомленні енергохолдингу ДТЕК.

  За даними компанії, ДТЕК робила все можливе протягом року, щоб підтримувати роботу ТЕС, що працює на вугіллі марки "антрацит".

  Компанія імпортувала близько 2 млн тонн вугілля, щоб не припинити роботу ТЕС, що крім електроенергії виготовляє тепло. Про критичну ситуацію з вугіллям на Придніпровській ТЕС ДТЕК заявляла із січня 2014 року.

  "Купувати вугілля за кордоном при чинному тарифі нижче собівартості й боргу "Енергоринку" перед теплоелектростанціями ДТЕК у розмірі 6,4 млрд гривень немає можливості. ТЕС - джерело електроенергії, тепла й гарячої води для жителів міст-супутників. Щоб узимку люди не залишилися без опалення й гарячого водопостачання, станція повинна нагромадити вугілля", - повідомив директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго Дуйсен Мергалієв.

  Нагромадження вугілля, за даними компанії, залежить від можливостей доставки вугілля марки "А" із зони АТО.

  "Уже більше року в державі відсутнє системне вирішення проблеми вивозу необхідного Україні вугілля для антрацитових ТЕС. Відвантаження вугілля з підприємств ДТЕК Ровенькиантрацит і ДТЕК Свердловантрацит ... на ТЕС ДТЕК з 1 липня по 27 липня становить всього 32 вагона при можливому відвантаженні від 38 до 114 вагонів у добу, фактичне відвантаження вугілля із ДТЕК Шахти Комсомолець Донбасу - 50 вагонів на добу при можливому показнику - 100-120 вагонів у добу", - зазначається в повідомленні.

  Також ДТЕК ремствує на непогашення існуючого боргу перед Придніпровською ТЕС за відпущену електроенергію в розмірі 232 млн гривень.

  Крім того, за тепло й гарячу воду Дніпропетровське міське комунальне підприємство "Коменергосервіс" повинне погасити накопичений протягом ще 2013 року борг у розмірі 203 млн гривень.

  На думку ДТЕК, затвердження економічно обґрунтованого тарифу на вироблення електроенергії для ТЕС повинне бути не нижче собівартості, тому що нинішній тариф на виробництво електроенергії для Придніпровської ТЕС тільки на 60% покриває витрати на її виробництво, тому збитки станції за перше півріччя становили 504,5 млн гривень.

  Нагадаємо, ДТЕК управляє енергетичними активами System Capital Management (Донецьк).

  До складу ДТЕК входять вуглевидобувні компанії "ДТЕК Павлоградвугілля" і шахта "ДТЕК Комсомолець Донбасу", 5 збагачувальних фабрик, енергогенеруюча компанія "ДТЕК Східенерго" і енергопостачальні "ДТЕК Сервіс-Інвест" і "ДТЕК ПЕС "Енерговугілля", "Київенерго", "ДТЕК Дніпробленерго" та інші активи.

  100% акцій SCM належить бізнесменові Рінату Ахметову.

  Теги : вугілля ДТЕК Придніпровська ТЕС
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів