Порошенко підписав новий закон про держзакупівлі: "це зброя проти корупціонерів"

  25 Вересня, 2015 19:28
  Окрім того, нові зміни дадуть змогу зекономити для держави близько 50 млрд грн.
  Фото: прес-служба президента

  Президент України Петро Порошенко підписав зміни до українського законодавства у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами і вжиття заходів з подолання корупції. Він назвав переваги цих змін.

  Як ідеться в повідомленні прес-служби президента, Порошенко переконаний, що новий закон про держзакупівлі є потужною зброєю проти корупціонерів у цій сфері та, окрім того, протягом короткого часу зможе зекономити для держави близько 50 млрд грн.

  Президент зазначив, що до сьогодні у держзакупівлях існувала непрозора система, збитки від якої сягали 135 млн грн на день. Тепер же, за його словами, забезпечується абсолютно відкрита процедура: за закупівлями можна слідкувати і контролювати їх з будь-якого місця. Завдяки електронним торгам держава зможе економити до 50 млрд бюджетних коштів на рік. 

  Порошенко закликав використовувати систему електронних закупівель у роботі міністерств та обласних державних адміністрацій. Якщо ж чиновники їх не буть використовувати, то це буде означати мотивацію до того, щоб уникати прозорості дій при тендерних закупівлях.

  Відзначимо, що прийнятим законом зокрема збільшується рівень конкуренції шляхом спрощення участі в процедурах закупівлі для бізнесу. 

  Також посилюється прозорість тендерів шляхом зняття заборони розкриття змісту поданих пропозицій; ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну; оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також унеможливлюється умисне блокування торгів. 

  Ухвалення законопроекту дає Україні змогу продовжити процес приєднання до угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі.

  Теги : Петро Порошенко держзакупівлі
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів