Плани "Нафтогазу" на 2018-й: удвічі вищий прибуток та зарплати в 630 тис. грн

  30 Листопада, 2017 15:53
  Компанія шокувала уряд майбутніми сумнівними витратами та боргом у 21 млрд – ЗМІ.

  "Нафтогаз" надав уряду проект фінансового плану-2018, попри невирішене питання щодо вартості блакитного палива для населення на 2018 рік.

  Деталі документу, поданого наприкінці минулого тижня, наводять "Українські новини".

  Так, компанія планує істотно побити цьогорічний рекорд із прибутку: до 35,12 млрд грн в порівнянні з 21,78 млрд грн. При цьому, доходи складуть 251,5 млрд грн, витрати - 216,4 млрд грн. Так, прибуток очікується за рахунок 170,5 млрд грн від реалізації блакитного палива споживачам, 37 млрд грн - від транзиту 41,6 млрд куб. м. газу до 1.07.2018 року. Ще 43,1 млрд грн мають надійти від участі в капіталі газових компаній, зокрема "Укргазвидобування" та "Укртранснафти".

  Вартість природного газу для населення може підвищитися на 17%, якщо уряд "розморозить" виконання відповідної постанови.

  Згідно з проектом документа, очікуються великі витрати на оплату праці співробітників - 1,4 млрд грн, що на 804 млн грн чи на 143% більше аніж цьогоріч. Також очікується суттєве збільшення рівня оплати праці членів новообраної наглядової ради - на рівні 52,9 млн грн (по 630 тис. грн). Зарплатня колишніх членів була на рівні 430-560 тис. грн.

  Зростання оплати праці обгрунтовано залученням висококваліфікованих фахівців та прийняттям колективного договору на 2020 року, який посилив соцзахист працівників.

  Крім того, у компанії мають намір створити резервний фонд (в 720 млн грн) для виплати бонусів. Таким чином, порівняно з 2017-м витрати на оплату праці зростуть в 3,7 рази.

  Також заплановані такі ж витрати на юридичні послуги, як і минулого року - 6 млн євро, попри те, що останнє рішення Стокгольмського арбітражного суду щодо "газового спору" із "Газпромом" очікується у лютому.

  Окрім того, на 2018 рік визначено суму боргу компанії у розмірі 21,2 млрд грн.

  Видання пише, в НАК проект фінплану поки не коментують, а в уряді вже заявили, що проект документа викликає багато запитань. Зокрема, суму боргу вважають сумнівною, підозрюючи, що таким чином компанія прагне штучно занизити прибуток.

  Водночас, "Українські новини" зазначають, що поки невідомо, чи можна вважати проект остаточним варіантом НАК, оскільки його перед подачею уряду не схвалила ані колишня, ані новопризначена наглядова рада.

  НАК лише виконала вимогу прем'єра, який на початку листопада зобов'язав подати документ невідкладно. Тоді керівництво компанії заявило, що зволікання з фінпланом-2018 пов'язане із урядовою "замороженою" постановою. Рішення про збільшення вартості газу не уточнене, мовляв крапки над "і" розставлять переговори з МВФ.

  Теги : Нафтогаз прибуток зарплати
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів