ПДВ загрожує існуванню українських виробників

  14 Серпня, 2015 14:51
  У Києві відбувся круглий стіл за участю голови ДФС України Романа Насірова. Головною метою зустрічі стало обговорення проблем адміністрування та повернення ПДВ.

  Представники галузевих асоціацій та підприємці, що були присутні на круглому столі, нарікають на безліч проблем, пов’язаних з ПДВ. Головна з них – неповернення ПДВ підприємствам. Така ситуація призводить до вимивання обігових коштів, зниження виробництва, неможливості підвищувати зарплату та розвивати інвестиційні проекти.

  Експерт з питань оподаткування, народний депутат Олександр Кірш вважає, що критичний стан справ з ПДВ може обумовити економічний колапс. На його думку, вже зараз понад 40% підприємств просто не в змозі платити цей податок. І негативна тенденція продовжує наростати.

  «Зниження обігових коштів із застосуванням найбільш дикого механізму – заморожування грошей на рахунку Держказначейства, де вони будуть лежати й не використовуватись, коли в країні настільки не вистачає коштів, може призвести до зупинки півкраїни», – підкреслює депутат Кірш.  Президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк навів результати досліджень, які свідчать, що внаслідок запровадження додаткового імпортного збору падіння виробництва кондитерської галузі складе до 43 тис. тон, а бюджет не отримає близько 1,2 мільярди гривень надходжень. Дослідження проведене Державним науково-дослідним інститутом інформатизації та моделювання економіки.

  На думку представника кондитерської фабрики «ЖЛ» Дениса Долинського, є багато перешкод у комунікації між податковою та бізнесом.  За його словами, в Житомирській області ця проблема вийшла в площину відкритого конфлікту між головою обласної ДФС Лілією Куришко та підприємствами. Бізнесмени скаржаться на неможливість нормально вести бізнес, на безпідставне проведення перевірок, відкриття кримінальних справ та блокування роботи підприємств.

  «У кондитерів є величезна проблема з поверненням підприємствам ПДВ. На сьогодні чотирьом великим підприємствам галузі більше ніж півтора року не повертається ПДВ. Крім того, конкурентоздатності нашого експорту на ринку СНД загрозу становить митний збір», – зауважує Долинський у коментарі для UA1.

  Керівництво податкової закликало бізнес надавати більше інформації щодо неправомірних дій працівників ДФС на місцях. Роман Насіров пообіцяв розглядати кожний такий випадок. 

  Теги : ПДВ житомир бюджет ДФС Балдинюк Лілія Куришко «ЖЛ»
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів