Пашинський з Тищенком хочуть відібрати нафту в Коломойського - ЗМІ

  9 Лютого, 2016 15:13
  ЗМІ заявляють, що в разі запуску Одеського НПЗ прибуток отримуватиме компанія наближеного до Сергія Пашинського Сергія Тищенка.
  Фото: "Главком"

  Якщо Одеський нафтопереробний завод знайде нафту і завантажить свої потужності, то окрім "Привату" в Україні з'явиться ще одна приватна вертикально-інтегрована нафтова компанія.

  При цьому держава стане пасивним учасником процесу, а дивіденди отримуватиме "приватний партнер" - група "Фактор", наближеного до Сергія Пашинського Сергія Тищенка.

  Про це йдеться в матеріалі "Економічної правди".

  Наголошується: за словами гендиректора "Укртранснафти" Миколи Гавриленка, до державної нафти, яка зберігається на НПЗ дніпропетровської групи, виявила інтерес держкомпанія "Укртранснафтопродукт", яка, власне, і хоче запустити ОНПЗ.

  У матеріалі зазначається, що минуло вже 1,5 року відтоді, як "Укртранснафта", очолювана ще "приватівцем" Олександром Лазорко, викачала понад 600 тис. тонн технологічної нафти, менша частина якої була відправлена на зберігання до резервуарів підприємства, а більша - на зберігання на НПЗ групи "Приват". Мотивом цих дій нібито стало прагнення не допустити її захоплення сепаратистами на сході країни. Але пізніше Лазорко уклав з "приватівськими" НПЗ договори про безоплатне зберігання технологічної нафти протягом року. А ще пізніше з'явились додаткові угоди, які скоротили цей термін до 90 днів.

  Зараз же зберігання на трьох НПЗ - Кременчуцькому, Надвірнянському і Дрогобицькому - 380 тис. тонн державної нафти коштує близько 2,4 млн грн на день.

  Наголошується, що спроби держкомпанії отримати сировину назад ні до чого не приводять - "Приват" вимагає розплатитися за зберігання, держава - відмовляється. При цьому поки йдуть суди, підприємство все одно має платити "Привату" - за словами Гавриленка, вже зараз компанія Коломойського оцінює суму заборгованості з боку "Укртранснафти" в 700 млн гривень.

  При цьому Гавриленко зазначає: якщо враховувати те, що вартість нафти на світовому ринку протягом останніх 1,5 року знизилася більш, ніж удвічі, а також те, що в ціні впала і технологічна сировина "Укртранснафти", додати цього розрахунок зберігання нафти протягом 2 років, то вартість зберігання перекриє вартість самого продукту.

  Видання нагадує: держкомпанію "Укртранснафтопродукт" створили в 2006 році для управління локальними нафтопроводами, доручивши її Міністерству енергетики.

  Формально компанія ніяк не пов'язана з групою "Фактор" Сергія Тищенка, але, зазначає видання, державне і приватне підприємства об'єднує тісна кооперація завдяки продажу конфіскованих нафтопродуктів все з того ж Одеського НПЗ.

  Нагадується, що ОНПЗ зупинив роботу в лютому 2014 року. Перед цим підприємство у російської групи "Лукойл" купив Сергій Курченко, для якого крах режиму Януковича виявився фатальним - його активи і рахунки заарештували, а сам він втік.

  Через розслідування МВС під арештом виявилося майно НПЗ і сам завод. При цьому постраждав не тільки Курченко, але і російський банк ВТБ, в заставі у якого знаходився НПЗ.

  Зазначається, що залишки палива на базах компанії тоді передали на зберігання "Укртранснафтопродукт", роботу якого учасники ринку пов'язували зі співвласником групи "Фактор" Сергія Тищенка і нардепа Сергія Пашинського, непрямим підтвердженням чому стала схема реалізації нафтопродуктів - "Укртранснафтопродукт" підключив до продажу фірму "Укройлпродукт", яка входить до групи "Фактор".

  Як відомо, угодою зацікавилися СБУ і Генпрокуратура - сума збитків державі, які завдали менеджери "Укртранснафтопродукту", в матеріалах справи оцінювалась в 341 млн грн. При цьому сам Тищенко тоді заперечував як тісні зв'язки з Пашинським, так і заниження ціни при продажу нафтопродуктів. Зараз же він, підкреслюється, відмовляється від своїх слів.

  Після цього - в грудні 2014 року - завдяки рішенню Приморського суду Одеси, НПЗ перейшов під контроль "Укртранснафтопродукту".

  Наголошується, що 14 грудня керівником підприємства став Олександр Горбунов, який до роботи в "Укртранснафтопродукті" займав посаду директора з питань будівництва заправної мережі компанії "Фактор".

  Примітно: після призначення Горбунов заявив, що компанія "зараз займається інвентаризацією і готує завод (ОНПЗ - Ред.) до запуску", не вказавши при цьому джерело поставок сировини.

  А вже минулої п'ятниці Міністр енергетики Володимир Демчишин заявив, що морський спосіб доставки нафти на завод є основним, при цьому, щоправда, теж не вказуючи, звідки.

  В той же час, виявилося, що є і альтернативні варіанти - Горбунов розраховує на технологічну нафту "Привату", що теоретично можливо, адже сама нафта не є предметом спору з "Приватом" в судах, тому її можна продавати або купувати.

  Зазначається: топ-менеджер "Укртранснафти" наголошує, що, з огляду на складну ситуацію, є 2 варіанти її продажу, які він буде пропонувати "Нафтогазу", де ця ідея не викликає спротиву: "Ми її продаємо з відстроченими зобов'язаннями з оплати нам або вартості нафти за ціною через рік-три, або повернення в систему цієї ж нафти. Хто її купить, нам все одно".

  Таким чином, зазначається, у Ігоря Коломойського і Сергія Тищенка з'явився привід для переговорів.

  Втім, підкреслює видання, технологічної нафти, яка знаходиться на зберіганні у "Привата", надовго не вистачить - раніше Одеський НПЗ переробляв близько 2,5 млн тонн сировини на рік, а запуск заводу заради двох-трьох місяців роботи для держави обернеться збитками - маржа дістанеться приватному партнеру НПЗ.

  Наголошується, що перешкодою реалізації цієї схеми може стати лише позиція "Привата" - якщо суди затягнуться і, в підсумку, Феміда стане на його бік, ситуативні партнери групі Ігоря Коломойського будуть ні до чого, адже після цього його НПЗ зможуть спробувати отримати нафту просто так - за рахунок оплати за зберігання.

  Теги : Коломойський Нафтогаз Одеса сергій пашинський нафта Курченко сергій тищенко фактор нпз ВТБ Банк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів