Оприлюднена зухвала оборудка НБУ та Мінфіну з банком Пшонки

  19 Серпня, 2015 17:40
  На момент махінацій у колишньому банку Артема Пшонки в НБУ вже працювала Гонтарева, а Мінфін очолював Шлапак.
  Голова НБУ Валерія Гонтарева та екс-очільник Мінфіну Олександр Шлапак
  Голова НБУ Валерія Гонтарева та екс-очільник Мінфіну Олександр Шлапак

  У листопаді минулого року колишній банк Артема Пшонки "БГ Банк" провів низку операцій з виведення активів, незважаючи на те, що в ньому вже працював куратор від НБУ.

  Банку-банкруту за кілька днів до його ліквідації Мінфін направив мільйони єврокредиту від Європейського інвестбанку. А після цього співробітники банку перепродали самі собі пакет держоблігацій вартістю 61 млн грн за ціною 8,8 тис. грн – у 7 тисяч разів дешевше. Про це йдеться в журналістському розслідуванні програми "Наші гроші".

  Як повідомляється, таким чином мільйонерами стали нові власники цінних паперів, які витратили на них "копійки" та дочекались, коли Мінфін погасив облігації по номіналу.

  Незабаром же "БГ Банк" позбувся ще низки активів. Так, було фактично подаровано землю під Києвом фірмі "Торг Арт", житловий будинок у Козині – фірмі "Спецсервісбудпром", а фірмі "Трансконсалтинг Д" банк заплатив за "міфічні" рекламні послуги. Також банк перевів кредитний борг на компанію "Калина Трейд", позбавивши одного зі своїх клієнтів повертати більше 4 млн євро. А "Марко Поло" банк подарував право отримувати борги по кредиторам кількох позичальників.

  Під час цих, а також інших махінацій у "БГ Банку" працював куратор від Нацбанку Валентина Дика. Вона не повідомляла НБУ про ці операції, а згодом взагалі звільнилась із відомства, яке вже очолювала Валерія Гонтарева.

  Окрім того, в 2014 році представник Мінфіну Віталій Лісовенко підписав договір із "БГ Банком" (він тоді називався "Перший") про надання 4,6 млн євро від Європейського інвестиційного банку. Кредит призначався на реалізацію одного з інвестпроектів "Укренерго" та мав бути рекредитований Мінфіном.

  Варто зазначити, що "БГ Банк" Мінфін обрав партнером за цим проектом ще в 2013 році, коли фактичним власником банку був син тодішнього генпрокурора Артем Пшонка. І хоч за часів Януковича гроші так і не встигли потрапити в банк - вони успішно туди потрапили за нової влади. Попри те, що на момент підписання договору про кредит банк був на межі ліквідації.

  На момент цих оборудок Міністерство фінансів очолював Олександр Шлапак. Його звільнили в грудні 2014 року. А Віталій Лісовенко зараз обіймає посаду урядового уповноваженого з питань державного боргу в Мінфіні під керівництвом уже Наталії Яресько та задіяний у переговорах з кредиторами щодо реструктуризації держборгу.

  Коли до банку зайшли європейські гроші, Пшонка передав "БГ Банк" представникам партії "Свобода". Про це повідомляв спонсор партії Володимир Дідух. За його словами, свободівці забрали банк в обмін на закриття кримінальної справи проти Пшонки і його сина. Також на два дні зняли арешт з рахунків Пшонки та його сім’ї. Таким чином, вони вивели ці гроші за кордон, перевівши на інші рахунки. "За це вони отримали відкат 30% від цієї суми" – сказав Дідух. (Як відомо, тоді Генпрокуратуру очолював представник "Свободи" Олег Махніцький).

  Справи стосовно махінацій у "БГ Банку" нині розслідують в СБУ та Голосіївській міліції.

  Теги : корупція Мінфін нбу гонтарева Артем Пшонка афера Олександр Шлапак БГ Банк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів