Норвежці подали на Україну позов до суду за крадіжку "гелетейки"

  24 Листопада, 2015 09:45
  Форма "піксель", яку в минулому році видавали в ЗСУ, виявилась краденим продуктом авторського права.
  Валерій Гелетей
  Фото: focus.ua
  Валерій Гелетей

  Форма Збройних сил України "піксель", яку видавали військовим під час головування в Міноборони Валерія Гелетея і назвали "гелетейка", виявилась авторською розробкою норвезької компанії Nfm, яка наразі подала до суду за порушення авторських прав.

  Про це в інтерв'ю "Фокусу" розповів радник міністра оборони Юрій Бірюков.

  Радник Полторака розповів, що Nfm в 2012 році привезла тодішньому голові Міноборони Павлу Лебедєву свою розробку нової форми "піксель" і навіть пропонували побудувати в Україні завод з її виробництва. Але норвежці відмовились від співпраці з Україною, коли дізнались, що на речове забезпечення ЗСУ витрачається всього 35 млн грн на рік. Зазначимо, що в нинішньому році на купівлю нової форми було виділено 2 млрд грн, які можуть покрити лише 60% від потреби.

  Бірюков уточнив, що хоч норвежці поїхали, але зразок форми залишився у міністра Лебедєва, який передав її у відділ речового забезпечення, наказавши зробити по ній лекала.

  "При цьому близько третини функціоналу форми залишилася загадкою. Приміром, на зимовій куртці на спині є липучка, призначення якої невідомо. Тобто, у норвежців на неї щось ліпилось, але ми не знаємо, що. А на блискавці є якийсь гачок. Ось так наша армія і ходить: з маленькими непотрібними липучками на спинах і із загадковими гачками", – сказав Бірюков.

  Зазначимо, що "гелетейка" на цей момент вилучається з забезпечення Збройних сил, а українська прокуратура розслідує кримінальне провадження, відкрите за фактами постачання армії неякісної піксельної форми, яку військові намагаються не носити, оскільки вона майже не пропускає повітря і відразу спалахує та плавиться при потраплянні вогню. В 2014 році українська армія отримала близько 95,5 тис. комплектів форми, яка коштувала 52,4 млн грн.

  Теги : суд Юрій Бірюков Валерій Гелетей Норвегія військова форма
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів