Гонтарева заборонила готівкові розрахунки понад 50 тис. грн

  3 Сiчня, 2017 14:31
  Нововведення спрямоване на зростання безготівкових розрахунків.

  Національний банк посилив обмеження на готівкові розрахунки громадян з підприємствами зі 150 тис. гривень до 50 тис. гривень протягом одного дня.

  Нововведення має запрацювати із 4 січня, зазначили у прес-службі Нацбанку.

  Такий крок спрямований на зростання безготівкових розрахунків. Останні можуть здійснюватися без яких-небудь обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

  Водночас гранична сума розрахунків готівкою підприємств між собою протягом одного дня залишається незмінною й становить 10 тисяч гривень.

  У НБУ зазначили, що встановлення ліміту розрахунків готівкою на рівні 50 тис. гривень не завдасть незручностей громадянам і не зачіпатиме щоденних покупок населення. Оскільки буде стосуватися тільки великих придбань: нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей і т.д.

  Мовляв, таке рішення повністю відповідає міжнародному досвіду - багато європейських країн (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили ліміти на розрахунки готівкою.

  Теги : нбу гонтарева готівковий розрахунок
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів