НБУ дав трохи "волі" бізнесу у валютних операціях за кордон

  21 Серпня, 2015 10:38
  Відсьогодні Нацбанк розширив можливості для бізнесу з перерахування валюти за кордон.
  Фото з відкритих джерел

  Національний банк України продовжує покроково скасовувати адміністративні обмеження на валютному ринку. Так, для юридичних осіб розширені можливості з перерахування іноземної валюти за кордон на підставі індивідуальних ліцензій.

  Про це повідомляють на сайті регулятора, посилаючись на постанову НБУ №544, яка сьогодні набуває чинності.

  Як зазначається, відтепер юрособи отримають додаткову можливість переказувати іноземну валюту, однак сума переказу не має перевищувати $50 тисяч (в еквіваленті) протягом одного місяця за однією ліцензією.

  В НБУ пояснили, що раніше юридичні особи могли переказувати валюту за індивідуальними ліцензіями лише в трьох випадках – для розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України, для переказу резидентом-гарантом зобов`язань за кредитом та для сплати вступних внесків у іноземній валюті.

  Тепер же пом’якшення цих обмежень має розв’язати проблеми в операційній діяльності підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. При цьому, відповідний крок не вплине негативно на валютний ринок, адже обсяги цих операцій незначні, - додали в НБУ.

  Нагадаємо, після знецінення гривні до нового історичного мінімуму (на рівні 30,01 грн/долар) НБУ запровадив низку обмежень на валютному ринку. А після отримання першого траншу від МВФ гривня зміцнилась та коливається в межах 21-23 грн/дол. впродовж останніх п’яти місяців.

  Теги : бізнес нбу валютний ринок валютні операції
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів