Наступного року ПФ може недоотримати 100 мільярдів гривень - Розенко

  30 Грудня, 2015 15:15
  Міністр соцполітики запевнив, що від можливого зменшення розміру ЄСВ проблем з виплатою пенсій 2016 року не буде.
  Павло Розенко
  Фото з відкритих джерел
  Павло Розенко

  У зв'язку зі зменшенням майже удвічі розміру Єдиного соціального внеску, в 2016 році Пенсійний фонд може отримати на 100 мільярдів гривень менше.

  Про це під час брифінгу заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

  "Разом з Державним бюджетом було ухвалено, так званий, перший етап податкових змін, основа яких складає зменшення ЄСВ до 22%, а зменшення єдиного соціального внеску фактично у два рази означає суттєве скорочення доходів Пенсійного фонду. Пенсійний фонд від такого кроку втратить щонайменше 100 мільярдів гривень", - йдеться в заяві.

  Разом з тим, Міністр запевнив, що ці зміни не вплинуть на вчасність здійснення пенсійних виплат у 2016 році: на його думку, Пенсійному фонду вистачить для виплати пенсій передбачених на наступний рік 145 мільярдів гривень.

  Крім того, Розенко зазначив, що цьогоріч вперше за майже 10 років пенсії 2016 року почали виплачуватися у грудні, що пов'язано з тим, що вдалося заощадити в поточному році близько 14 мільярдів гривень на різних соціальних програмах.

  Також за словами Міністра, у 2016 році продовжиться дія низки обмежень у системі пенсійного забезпечення, які були встановлені у 2015 році. Так, високі пенсії, сума яких перевищуватиме три мінімальні зарплати (4 134 грн) будуть і далі обкладатись 15% податком.

  Також буде встановлено мінімальний вік для виходу на пенсію для тих професій, де раніше існував лише мінімальний трудовий для виходу на пенсію: за планом уряду, мінімальний вік для виходу на спецпенсію для працівників авіації становитиме 50 років, для представників бюджетної сфери (медиків, вчителів, артистів) - 55 років.

  Крім того, за словами Розенка, встановлено розмір максимальної пенсії на рівні 10 740 грн, причому дана сума є фіксованою.

  Разом з тим, Міністр наголосив, що у 2016 році продовжиться практика невиплати пенсій працюючим пенсіонерам на посадах держслужбовців високих рангів, суддям, прокурорам, депутатам та іншим високопоставленим чиновникам, в той час, як іншим працюючим пенсіонерам будуть виплачувати 85% пенсії у разі, якщо вона перевищує півтора прожиткового мінімуму.
  Теги : пенсії Павло Розенко ЄСВ Мінсоцполітики пенсійний фонд бюджет-2016
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів