Насіров: Заборгованість з ПДВ має бути повністю повернуто до кінця року

  23 Вересня, 2015 17:12
  Голова Державної фіскальної служби вважає, що держава повинна повністю повернути підприємцям заборгованість з ПДВ до кінця поточного року.

  Про це головний податківець заявив на засіданні Антикризової ради громадських організацій України, передає кореспондент UA1. За його словами, наразі держава заборгувала бізнесу понад 20 млрд гривень неповернутого ПДВ та приблизно 27 млрд гривень переплат з податку на прибуток.

  Роман Насіров переконаний, що вкрай важливо повернути ці кошти підприємцям до кінця поточного року. Почати 2016 рік необхідно з нуля по цих двох позиціях. Головним фактором, який заважає сьогодні повернути гроші бізнесу, є рішення Уряду і Міністерства фінансів.

  «Я просив у Мінфіна 12 мільярдів на повернення ПДВ, а виділили лише 7», – сказав Насіров.

  Також голова ДФС наголошує,що особисто виступає за зниження ставок податків і повністю автоматизоване адміністрування ПДВ. Але для цього необхідні зміни в законодавстві, які допоможуть чітко врегулювати адміністрування.

  Учасники засідання звернули увагу очільника фіскальної служби на величезні проблеми саме з неповерненням підприємствам ПДВ. В умовах економічної кризи це вимиває обігові кошти виробників, що призводить до значного скорочення виробництва і повної зупинки деяких підприємств. Ситуація в економіці стала настільки критичною, що потребує нагального реагування Уряду.

  На думку експертів, ситуацію може врегулювати лише повністю автоматизоване повернення ПДВ, де буде відсутній людський фактор. А співробітники ДФС повинні нести персональну відповідальність за порушення. Так, в багатьох країнах компенсацію бізнесу виплачує не держава, а особисто чиновник, який винен у порушенні прав підприємця.    Теги : Мінфін ПДВ ДФС
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів