Нафтогаз збільшить суму позову до Газпрому в Стокгольмі

  30 Вересня, 2015 10:39
  Позовні вимоги загалом можуть становити 23,7 мільярда доларів.
  Фото з відкритих джерел

  "Нафтогаз" збільшить розмір позовних вимог до "Газпрому" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом 2009 року на транзит газу у зв’язку із заниженими обсягами транзиту.

  Про це йдеться в річному звіті "Нафтогазу".

  Так, грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" щодо транзиту газу становлять понад 11,7 млрд доларів. Вони стосуються невиконання умов контракту до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій поточного року.

  Зазначається, що, відповідно до контракту,  "Газпром" щорічно мав транспортувати територією України мінімум 110 млрд куб. м газу, однак у 2009-2013 роках цей обсяг дорівнював у середньому 94 млрд куб. м, а у 2014 році знизився до 62 млрд куб. м.

  "Нафтогаз" вимагає компенсацію за недопоставку обсягів газу для транзиту, враховуючи, що тариф на його транзит залежить від обсягу транспортованого газу .

  Крім того, "Нафтогаз" має претензії до "Газпрому" і щодо положень контракту на постачання газу в Україну. Зокрема, вимагає від російського газового монополіста повернення понад 12 млрд доларів за газ, куплений впродовж 2010-2014 рр. за цінами, що перевищують ринкові.

  Таким чином, зі звіту компанії випливає, що позовні вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" можуть становити загалом 23,7 млрд доларів.

  Нагадаємо, раніше "Нафтогаз" розповів про збитки, завдані анексією Криму та війною на Донбасі. 

  Теги : Нафтогаз Газпром стокгольмський арбітраж позовні вимоги
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів