"Нафтогаз" vs "Газпром": суд Стокгольма винесе вердикт у грудні-лютому

  10 Листопада, 2017 12:07
  Сторони спору чекають на судове рішення з приводу постачання та транзиту природного газу.

  Рішення Стокгольмського арбітражу в спорі "Нафтогазу" і "Газпрому" з приводу ціни на поставки російського газу очікується не пізніше грудня, щодо транзиту - у лютому, повідомляють ЗМІ.

  Як зазначається, Газпром у проспекті нового випуску євробондів представив нові терміни вердикту суду. Раніше рішення щодо обох позовів очікувалися не пізніше листопада цього року.

  До цього очільник російського газового монополіста Олексій Міллер оцінив суму стягнення з "Нафтогазу" в 1,7 млрд доларів. Також "Газпром" буде оскаржувати проміжне рішення Стокгольмського суду в Апеляційному суді Швеції, згідно з яким скасовується вимога "Газпрому" "бери або плати" за контрактом щодо постачання блакитного палива в Україну.

  Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" за транзитним контрактом - 12,3 млрд доларів у частині недопоставки та недоплати за транзитні послуги через ГТС України у 2009-2016 рр. Україна прагне привести цей контракт у відповідність до європейського антимонопольного і енергетичного законодавства, зобов'язавши "Газпром" надавати шиппер-коди.

  Теги : Нафтогаз Газпром стокгольмський арбітраж транзит газу
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів