Нафтогаз вимагає від Газпрому вже 16 млрд доларів

  5 Травня, 2015 12:36
  Арбітражі спрямовані на відкриття для конкуренції ринків транзиту і збуту газу в Центральній та Східній Європі і припинення зловживання "Газпромом" своїм домінантним становищем на цих ринках.

  Найбільший в Україні державний енергохолдинг "Нафтогаз України" 30 квітня 2015 року подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги на 10 млрд дол. у рамках арбітражу проти "Газпрому" за контрактом на транзит газу, збільшивши тим самим загальну суму за двома позовами до 16 млрд дол.

  Про це йдеться у повідомленні НАК "Нафтогаз України".

  У компанії нагадали, що цей арбітраж було розпочато після виставлення "Нафтогазом" відповідного клопотання 13 жовтня 2014 року.

  Також у компанії нагадали, що наприкінці січня 2015 року "Нафтогаз" уже подавав позовні вимоги проти "Газпрому" в арбітраж за контрактом на постачання газу.

  "Обидва арбітражі є частиною широкомасштабних заходів, спрямованих на відкриття для конкуренції ринків транзиту і збуту газу в Центральній та Східній Європі і припинення зловживання "Газпромом" своїм домінантним становищем на цих ринках", - наголошується в повідомленні НАК.

  "Нафтогаз", як зазначається в повідомленні, хоче домогтися від "Газпрому" компенсації за недоплату транзитного тарифу з 2010 року. Крім того, у позовній вимозі "Нафтогаз" заявляє про невиконання зобов’язань "Газпрому" щодо обсягів транзиту газу через Україну, який з 2010 року неухильно падає.

  "Грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять загалом понад 10 млрд дол. США", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

  У компанії додали, що загальна сума грошових вимог "Нафтогазу" до "Газпрому" за двома арбітражами зараз уже перевищує 16 млрд дол.

  Інтереси НАК "Нафтогаз України" у Стокгольмському арбітражі представляє норвезька юридична фірма Wikborg Rein.

  Як повідомлялося, російський газовий монополіст "Газпром" вимагає від НАК "Нафтогаз України" у Стокгольмському арбітражі повернення 23,837 млрд дол. за недобір Україною контрактних обсягів газу з 2012 року, а також за недоплату, на думку російської компанії, за постачання "блакитного палива" у 2014 році.

  Теги : Нафтогаз Газпром газ позов стокгольмський арбітраж
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів