Нафтогаз хоче обговорити з Газпромом нові ставки транзиту

  31 Грудня, 2015 13:15
  Україна ввела державне регулювання вартості послуг з транзиту газу своєю територією.

  "Нафтогаз" запропонував "Газпрому" провести переговори з приводу підняття ставок на транзит російського природного газу територією України.

  Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

  Зазначається, що нові тарифи на послуги з транспортування газу транскордонними газопроводами для точок входу і виходу 29 грудня встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Якщо раніше вартість послуг з транспортування газу територією України не підпадала під державне регулювання й визначалася лише контрактом між компаніями, то відтепер тарифи визначаються НКРЕКП.

  Такі повноваження комісія отримала відповідно до закону "Про ринок природного газу", який впровадив в Україні норми енергетичного законодавства Європейського Союзу.

  Ці норми передбачають принципово інші підходи до встановлення тарифів на транспортування. Замість переговорної процедури й визначення вартості транзиту залежно від обсягів та відстані, на яку протранспортовано газ, нові тарифи мають:

  • відображати узгоджені регулятором витрати оператора ГТС,
  • застосовуватися до заброньованих потужностей ("качай або плати"),
  • визначатися для всіх точок входу та виходу з національної ГТС, тобто із застосуванням однакових підходів для транзиту газу та його внутрішнього транспорту.

  Нагадаємо, напередодні про підвищення Україною ставки тарифу на транзит російського газу через свою територію повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

  Теги : Нафтогаз Газпром транзит газу
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів