Нацбанк скасував ще 3 валютних обмеження

  6 Травня, 2016 10:15
  У НБУ сподіваються, що дані кроки з лібералізації валютного регулювання збільшать надходження іноземних інвестицій в Україну.

  Національний банк 11 травня відміняє три валютних обмеження. Відповідне рішення закріплене постановою правління регулятора, передає прес-центр НБУ.

  По-перше, Нацбанк звільняє від обов'язкового продажу грошей, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україні. По-друге, зменшено термін резервування уповноваженими банками коштів у гривні для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

  Зараз банки мають можливість купувати валюту для клієнтів не раніше четвертого операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3). Нововведення дозволять здійснювати таку купівлю швидше – починаючи з третього операційного дня (режим Т+2).

  Також скорочено термін і для операцій з перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів.

  По-третє, НБУ зняв заборону на купівлю іноземної валюти за імпортовану продукцію в Україну до 1 січня 2015 року, за договорами, згідно з якими відбулася заміна боржника чи кредитора у зобов'язанні.

  Окрім того, скасовано заборону для перерахування гривневих коштів на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий в уповноваженій фінустанові.

  У НБУ сподіваються, що дані кроки з лібералізації валютного регулювання збільшать надходження іноземних інвестицій в Україну, а також покращать умови для проведення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності без дисбалансу на валютному ринку.

  Раніше повідомлялося, що Нацбанк має намір посилити контроль над валютними операціями уповноважених фінустанов за дорученнями клієнтів.

  Теги : нацбанк валютний ринок валютні обмеження
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів