Нацбанк прискорення інфляції пояснює подорожчанням газу

  13 Травня, 2015 12:20
  Рівень подорожчання газу виявився непередбачувано високим через неповне статистичне охоплення цін на природний газ для населення.

  Національний банк України пояснює прискорення споживчої інфляції у квітні до 14% щодо попереднього місяця і до 60,9% у річному виразі зростанням цін на природний газ для населення в 5,5 разу.

  Про це Нацбанк повідомляє в аналітичній записці "Оцінка інфляції" за квітень, розміщеній на сайті установи.

  За інформацією НБУ, загалом  внесок  адміністративної складової в  інфляцію становив 11 відсоткових пунктів (у тому числі через підвищення тарифів на електроенергію на 33,6%).

  Водночас зростання цін за іншими компонентами споживчого кошику суттєво сповільнилося, зокрема базова інфляція – до 4,6% за місяць, зростання цін на сирі продовольчі товари – до 2,6%, що вказує на зменшення впливу курсового чинника.

  Прискорення зростання цін виробників промпродукції у квітні пов’язане з підвищенням вартості видобутку сирої нафти і природного газу на 86,2%, зокрема через збільшення ставки рентної плати за користування надрами під час видобутку природного газу для потреб населення. Зростання цін виробників у переробній промисловості сповільнилося до 1,3% за квітень.

  Як повідомлялося, у річному виразі щодо квітня 2014 року базова інфляція минулого місяця прискорилася до 47,1%.

  Теги : газ нбу інфляція подорожчання ціни
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів