Нацбанк послабив деякі обмеження на валютному ринку

  3 Вересня, 2015 22:30
  Зокрема збільшено об’єм видачі готівкової валюти та відмінена довідка з ДФС для імпортерів. Однак, є й деякі нові обмеження.
  Фото: minfin.com.ua

  НБУ пом’якшив частину адміністративних обмежень, які були введені в першому півріччі цього року для стабілізації валютного ринку.

  Про це йдеться у відповідних постановах Нацбанку від 3 вересня. Діятимуть вони до 4 грудня цього року.

  Національний банк України збільшив суму видачі готівки в іноземній валюті за депозитами в еквіваленті з 15 до 20 тисяч гривень на добу. Це пояснюється "відновленням довіри до банківської системи і притоку валютних депозитів".

  Також НБУ уточнив вимоги щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Вимоги не поширюватимуться на кошти, повернуті за ініціативою іноземного банку у дводенний термін.

  Окрім того, Нацбанк скасував вимогу про обов'язкове подання компаніями-імпортерами, які хочуть закупити валюту, довідки з Державної фіскальної служби.

  Також знята заборона реєструвати зміни в договори про залучення резидентами позик в іноземній валюті від нерезидентів у випадку, якщо ці зміни передбачають заміну боржника, коли вона пов'язана з ліквідацією та/або поглинанням.

  Водночас, вводяться й деякі нові обмеження: зокрема продовження обмеження з продажу готівкової валюти до еквівалента 3 тис. грн на добу в одні руки, а також продовження обмеження з видачі готівкової гривні через каси і банкомати на рівні 300 тис. грн на добу.

  Також вводиться заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 1 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника або кредитора у зобов'язанні за контрактом.

  Теги : нбу обмеження валютний ринок
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів