Набув чинності закон про валюту – тепер її можна купувати в інтернеті

  7 Лютого, 2019 12:30
  Іноземну валюту можна купити навіть на пошті.

  У четвер, 7 лютого, в Україні набув чинності закон про валюту та валютні операції, який скасовує понад 20 валютних обмежень для бізнесу та населення, повідомиляє Громадське.

  Згідно із законом, українці зможуть цілодобово купувати валюту через інтернет-банкінги та термінали самообслуговування. Дозволяється інвестувати у закордонні цінні папери та інші активи до 50 тис. євро. Раніше для цього необхідно було отримати індивідуальну ліцензію НБУ.

  Закон дозволяє пересилати за кордон до 150 тис. гривень на рік без відкриття рахунку.

  Поштові оператори отримали право проводити операції з обміну валют. Це стосується як державної "Укрпошти", так і приватної "Нової пошти" за наявності необхідної ліцензії.

  Згідно із законом, в Україні значно спростилося валютне регулювання для бізнесу. Зокрема, іноземним компаніям дозволено виплачувати дивіденди своїм материнським компаніям за кордон (в межах 7 млн євро на місяць). Крім того, скасувано норму обов’язкового резервування коштів на рахунку перед купівлею валюти, спрощено валютний банківський нагляд за операціями (розраховуватись можна простіше).

  Також 1 березня знизиться норма з обов’язкового продажу валюти підприємствами – з 50% валютної виручки до 30%.

  Нагадаємо, у червні 2018 року Верховна Рада схвалила закон про валюту, який підтримали 228 депутатів.

  Теги : валюта валютні операції обмін валют іноземна валюта валютообмінні операції
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів