Набула чинності Угода про ЗВТ між Україною та ЄС

  1 Сiчня, 2016 11:46
  Відсьогодні між Україною та Євросоюзом починає діяти поглиблена і всеосяжна зона вільної торгівлі, що передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.
  Фото з відкритих джерел

  1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом.

  Нагадаємо, документ був підписаний 27 червня 2014 року як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що у підсумку завершилися  безрезультатно.

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зазначає, що ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

  Крім того, за словами замміністра економрозвитку Наталії Микольської, зниження ввізних мит на європейську продукцію не призведе до великого напливу європейських товарів.

  "Завдяки такій тарифній лібералізації на нашому ринку з'являться дешевші європейські товари, для яких скасовується додатковий імпортний збір. Крім того, це буде стимулювати вітчизняних виробників удосконалити свій товар - підвищувати якість, більше уваги приділяти маркетингу", - наголосила Микольська.

  Також, згідно з Угодою,  з 1 січня 2016 року нульові ставки будуть введені для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості, а також на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудетьсясиметрична відміна ввізних мит Україною та ЄС.

  Крім того, Угода передбачає, що тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом 3-річного періоду (на деякі види рибної продукції, взуття, труби та ін.), 5-річного періоду (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і ін.) і 7-річного періоду (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива та ін.).

  Своєю чергою, Україна отримає можливість знизити ввізні мита протягом перехідного періоду: протягом 3 років - на капелюхи, парасольки, бруківку та ін .; 5 років - на посуд, обладнання для мийок, трактори та ін.; 7 років - на автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами та ін.; і 10 років - на легкові автомобілі.

  Крім того, згідно з Угодою про ЗВТ, розміщення в Україні виробництва повинні будуть запровадити європейські стандарти протягом 7 років, українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС.

  Теги : Росія зона вільної торгівлі ЄС Україна
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів