На рішення МВФ щодо траншу може вплинути проект держбюджету-2019 – аналітик

  10 Вересня, 2018 11:29
  Незбалансований проект бюджету може стати ризиком для траншу МВФ.

  На рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) про надання Україні чергового траншу може вплинути проект держбюджету-2019, який Кабмін має подати до Верховної Ради цього тижня.

  Про це пише РБК-Україна з посиланням на керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія.

  На думку аналітика, це питання може привернути увагу МВФ у контексті подальшого кредитування України.

  "Якщо там будуть якісь дуже дикі цифри, які не відповідають здоровому глузду, це теж може бути ризиком для траншу", – вважає він.

  Як зазначається, збалансований бюджет – це умова, задана МВФ за замовчуванням. Без її виконання кредитор не надає фінансування.

  За інформацією видання, в МВФ на технічному рівні ще в кінці минулого року вказували Міністерству фінансів на явно оптимістичні очікування дохідної частини бюджету і, відповідно, роздуті витрати. В Кабміні, переглянувши макропрогноз на 2018 рік, запевняли Фонд у спроможності своїх розрахунків. Поки ж за підсумками восьми місяців доходи держбюджету відстають від планових показників на 3%.

  Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що Кабінет міністрів внесе до Верховної Ради проект державного бюджету на 2019 рік до 15 вересня, як це і передбачено чинним законодавством.

  Теги : МВФ транш держбюджет Паращій
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів