Міжнародні резерви скоротилися до $20,2 млрд, попри сприятливу ситуацію на валютному ринку

  6 Березня, 2019 09:10
  В НБУ зазначають, що зменшенню передували значні обсяги погашень за державним боргом.

  У лютому міжнародні резерви скоротилися на 2,9% до 20,2 млрд доларів, порівняно з міжнародними резервами в січні.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

  За попередніми даними, міжнародні резерви України станом на 1 березня 2019 року склали 20,220 млрд доларів (в еквіваленті).

  У лютому, попри сприятливу ситуацію на валютному ринку вони зменшилися на 2,9% через значні обсяги погашень за державним боргом.

  По-перше, динаміку обсягу міжнародних резервів протягом місяця визначали такі чинники як виконання зобов'язань України за державним боргом. Платежі з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили 1,285 млн доларів (в еквіваленті).

  Зокрема, 837,8 млн доларів (в еквіваленті) було спрямовано на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики (771,2 млн доларів) та іншими зобов'язаннями держави в іноземній валюті.

  Крім цього, уряд та НБУ сплатили за зобов'язаннями перед Міжнародним валютним фондом 447,6 доларів (в еквіваленті).

  Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті, які становили 302,7 доларів.

  По-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку. Чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 326,5 млн доларів.

  Зазначається, що у лютому, пропозиція валюти була вище попиту завдяки стабільним надходженням валютної виручки експортерів, чистого продажу населенням валюти банкам, а також вкладенням нерезидентів у гривневі державні цінні папери. У результаті НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 329,5 млн доларів (з них 220,0 млн доларів – у формі інтервенцій щодо вибору найкращої ціни), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

  Водночас для згладжування курсових коливань протягом місяця НБУ продав всього 3,0 млн доларів у форматі інтервенції за єдиним курсом.

  По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 56,7 млн доларів (в еквіваленті).

  Повідомляється, що станом на 1 березня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і Національного банку.

  Нагадаємо, раніше в НБУ заявляли, що Україна в 2019-2020 роках повинна сплатити 11,9 млрд доларів, і сьогодні накопичених міжнародних резервів достатньо для виконання країною своїх зобов'язань.

  Теги : МВФ нбу міжнародні резерви державний борг
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів