Митники не зацікавлені розмитнювати будь-які легальні вантажи - експерт

  16 Травня, 2016 17:50
  Такі вантажи свідомо відправляють на платні внутрішні термінали.

  Митниці масово саботують оформлення легальних вантажів, заявила голова ГО "Митний контроль" Інна Біленко.

  Своєю інформацією вона поділилась з українськими ЗМІ.

  Причому контрабанда, за даними Біленко, складає тільки  5% вантажів. Ще 10% - т.зв. "сірі вантажі". Усі інше - легальний товар, при розмитненні якого й відбуваються основні зловживання.

  "Є вантажний митний перехід на кордоні, там сидять митники, і вони сидять з однією метою - пропускати контрабанду або "сірий" вантаж. У них немає ні бажання, ні знань оформляти легальні вантажі. Люди працюють там по 20 років, але якщо йому дати оформити документ - він не зможе цього зробити, він уміє тільки брати хабар", - зазначила Біленко.

  Вона розкрила технологію "роботи" митників з вантажами. "За що вони беруть хабарі? За те, що вони не будуть відкривати машину і дивитися, що там. Є три варіанти: перший, найбільш "чорний" - машина з документами порожня, а вона насправді завантажена невідомо чим, другий, "сірий" - за документами на 50% - правда, але на 50% щось інше, і третій варіант - легальний вантаж. Цей останній варіант митника на кордоні не цікавить. Таку машину митник швидко проганяє на внутрішню митницю ", - розповіла Біленко.

  За законом митник повинен оформляти товар на кордоні, але, фактично, знаходяться причини для відмови. Наприклад, можуть сказати, що на митниці немає зони прибуття - і все одно відправлять на внутрішній платний термінал.

  Теги : контрабанда митниця розмитнення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів