Мінфін уже не хоче китайського кредиту

  9 Червня, 2016 16:42
  Міністр фінансів вважає, що на таких умовах брати гроші недоцільно.

  У Міністерства фінансів вважають, що не підтримують пропозиції "Нафтогазу" залучити кредит Державного банку розвитку Китаю для модернізації систем індивідуального опалення в приватних будинках малозабезпечених громадян.

  Про це повідомив за підсумками засідання Нацради реформ при президенті його член Валерій Пекар на своїй сторінці у Facebook.

  Зазначається, що на засіданні глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв представив комплексну програму модернізації систем опалення, розроблену спільно з держбанком Китаю.

  Відповідно до проекту, китайська сторона могла б надати Україні кредит, який дозволив би модернізувати системи опалення 6 млн малозабезпечених громадян, а, при вартості 2,4 млрд доларів, приніс би позитивний ефект для держбюджету в 5,8 млрд за рахунок економії 35 млрд кубометрів газу.

  У Мінфіні вважають, що на ринку можна знайти більш цікаві умови, в тому числі з постачання котлів. Оскільки не підходять запропоновані умови кредиту.

  Як відомо, Нафтогаз у 2012 році підписав кредитну угоду з ДБР Китаю на суму 3,6 млрд доларів, з терміном дії кредитної лінії 19 років, включаючи 5-річний пільговий період з виплати тіла кредиту, під держагарантії для реалізації проектів заміщення газу вугіллям, включаючи проекти з газифікації вугілля і переведення теплоелектростанцій на вугільне паливо.

  Кредитні кошти в рамках цієї лінії так і не використовувалися. Реалізація узгоджених з Китаєм проектів була неможлива через війну на Донбасі. Після цього Україна запропонувала китайському банку змінити початковий перелік проектів і отримала на це принципову згоду.

  Теги : кредит Нафтогаз Мінфін держбанк Китаю
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів