Мінфін хоче встановити єдину ставку для ключових податків на рівні 20%

  1 Грудня, 2015 11:51
  Міністерство фінансів пропонує встановити єдину ставку на базові податки, а потім встановити мораторій на внесення змін до Податкового кодексу.
  Фото з відкритих джерел

  Міністерство фінансів України в рамках податкової реформи пропонує встановити єдину ставку на ключові податки – податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, єдиний соціальний внесок – на рівні 20%, а потім встановити мораторій на внесення змін до Податкового кодексу.

  Про це йдеться в презентації Мінфіну, опублікованій на сайті міністерства.

  "Було проведено 16 індустріальних комунікаційних платформ. Зустрічі пройшли з представниками аграрної галузі, виробниками алкогольної продукції, біопалива, легкої промисловості, фондового ринку, грального бізнесу, готельного бізнесу, сектору ІТ, з металургами, підприємствами нафтопереробки, фарміндустрії, ресторанного господарства, рітейлу, виробництва сигарет і банківської сфери. При цьому одним з пріоритетів реформи є запровадження мораторію на зміни до Податкового кодексу", - йдеться в презентації Мінфіну.

  Разом з тим, Мінфін не уточнює, на який період може бути запроваджено такий мораторій.

  Крім того, у відомстві уточнили, що встановлення єдиної податкової ставки на ключові податки має як позитивний ефект, так і прямі втрати.

  Так, за розрахунками Міністерства, зміна ставки податку на прибуток на 1 відсотковий пункт у той чи інший бік несе втрати або додаткові доходи до бюджету в розмірі близько 2 млрд дол. Зміна ж ставки ЄСВ на 1 відсотковий пункт коригує доходи або видатки держбюджету на 5 млрд грн.

  Зазначимо, що податкова реформа є однією з ключових умов виконання Україною зобов'язань за програмою співпраці з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом.

  Як відомо, наразі в України є два основних варіанти податкової реформи – від Міністерства фінансів та від депутатського корпусу.

  Проект, підготовлений парламентаріями, передбачає різке зниження податкових ставок і скасування деяких податків. Такі зміни, на думку фахівців, сформують дефіцит бюджету в розмірі не менш як 200 млрд грн.

  Проект податкової реформи від Мінфіну передбачає дефіцит бюджету в розмірі не більш як 60 млрд грн при загальному дефіциті бюджету, закладеному в проекті держкошторису країни на 2016 рік, у 83,7 млрд грн.

  Крім того, за інформацією Міністерства фінансів, саме їхній проект податкових змін є найприйнятнішим для МВФ.

  Теги : Мінфін МВФ ПДВ мораторій податкова реформа податок на прибуток
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів