Мінекономрозвитку: тарифні квоти Росії порушать договір про ЗВТ

  7 Липня, 2015 09:21
  Торговельна співпраця між Україною та РФ має відбуватися відповідно до правил СОТ та Договору про зону вільної торгівлі СНД.

  Будь-яке одностороннє встановлення Росією кількісних обмежень у вигляді тарифних квот на імпорт українських товарів буде порушенням Договору про ЗВТ СНД і фактично означатиме скасування режиму вільної торгівлі між Україною та РФ.

  Про це йдеться в заяві торгового представника України Наталії Микольської, інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

  Вона наголосила, що торговельна співпраця між Україною та Росією має відбуватися в рамках правового поля, яким для двох країн є правила СОТ та Договір про зону вільної торгівлі СНД.

  До того ж заяви російських посадовців про можливість запровадження квот на українські товари ставлять під сумнів бажання РФ шукати практичні рішення в рамках тристоронніх консультацій України, ЄС і Росії щодо імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

  Як зазначила Микольська, згідно з угодами СОТ визнанню факту демпінгу має передувати чітка правова процедура, а відповідні заходи мають застосовуватися за наявності чітко визначених підстав, а не визначення ймовірних гіпотетичних втрат на власний розсуд.

  Нагадаємо, напередодні перший заступник міністра економічного розвитку РФ Олексій Ліхачов заявив про можливість запровадження квот на українські товари після набуття чинності режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС.

  Теги : Росія зона вільної торгівлі експорт СОТ квоти
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів