Мартиненко неопосередковано контролює постачання до України уранового концентрату – Лещенко

  26 Сiчня, 2016 14:49
  Нардеп від БПП заявляє, що родич партнера Мартиненка володіє австрійською фірмою-прокладкою, яка перепродує Україні казахський урановий концентрат.
  Фото з відкритих джерел

  На сьогодні в Україні розслідується 2 кримінальних провадження. Перше – загальновідома справа щодо хабарів від чеської "Шкоди" на швейцарський рахунок панамської компанії Мартиненка Bradcrest. Але крім цієї гучно анонсованої справи, яку розслідують у 3 європейських країнах – Швейцарії, Чехії та Україні, – є ще одна справа щодо Мартиненка: НАБУ розслідує діяльність австрійської прокладки Steuermann, яка постачала за завищеними цінами урановий концентрат з Казахстану на українське державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

  Про це у своїй статті пише народний депутат від БПП Сергій Лещенко.

  Він зазначає, що згідно з контрактами, Steuermann купувала урановий концентрат у Казахстані за ціною  95-100 доларів за кілограм, в той час, як українському державнму підприємству концентрат перепродувався за 129 доларів. Водночас в контракті зазначено: "казахський продавець за свій рахунок та на власний ризик має організувати все необхідне транспортування та страхування поставки до станції Тополі, Україна".

  Наголошується: "таким чином, за те, що папери перекладалися з одного стоса до іншого, прокладка Steuermann "наварювала" близько 30 доларів на кілограмі урану (у 2014 році було законтрактовано в Казахстані 400 тонн, в 2015-му – 600 тонн – Авт.)".

  Лещенко підкреслює: встановити кінцевого бенефіціара Steuermann до недавнього часу було неможливо, позаяк 100% акцій компанії належать ще одній прокладці – Nemessis Anstalt з Ліхтенштейну, який, як відомо, не розкриває інформацію про акціонерів.  Однак, наголошує нардеп, згідно з документами щодо компанії Nemessis Anstalt, які йому вдалось отримати з надійних джерел, кінцевим бенефіціаром є Олександр Іосселіані, громадянин Грузії, кузен давнього партнера Мартиненка – Давида Жванії. Ім’я Іосселіані вказане у трастовій угоді, яку підписав керівник ліхтенштейнського Bonus Capital Trust Александр Абфальтерер. Це підтверджує також висловлену Жванією версію про те, що компанія Steuermann створювалася для торгівлі абразивами, але після Революції гідності Мартиненко вставив її як "прокладку" в схему постачання урану. Водночас, за словами Жванії, розпоряджатися "наваром" міг тільки Мартиненко.

  Таким чином, резюмує Лещенко, "підтверджується версія, що 30 тисяч доларів з кожної тонни урану осідають у кишенях клану Мартиненка, а робиться все це на очах в Яценюка, який своєю бездіяльністю щонайменше "кришував схему", якщо не заробляв на ній – це має встановити слідство".

  Разом з тим, депутат наголошує: Іосселіані значиться в ліхтенштейнському реєстрі як секретний власник уранової прокладки. Вказана інформація дає можливість зробити висновки про те, що "паралельно з прокладкою на урані, Мартиненко "кришує" схеми на державних підприємствах титанової галузі. Зокрема для реалізації титанової продукції "Об'єднаної горно-хімічної компанії" на підприємство було заведено ще одного посередника – австрійську компанію Bollwerk, представництво в Україні якої, згідно з базою даних Держслужби статистики, очолював Іосселіані".

  Як відомоАнтикорупційне бюро виявило махінації Мартиненка – розслідується розтрата на ДП "Східний ГЗК".

  Теги : Чехія кримінальне провадження сергій лещенко микола мартиненко уран Австрія швейцарія Україна Казахстан НАБУ Давид Жванія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів