Кредитори України не готові брати участь у переговорах - Мінфін

  12 Травня, 2015 20:45
  Комітет кредиторів відмовляється розкрити свій склад.

  Зовнішні кредитори України відмовляються брати участь в переговорах щодо боргу.

  Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів, розміщеній на сайті відомства.

  Мінфін наголошує, що відразу ж після презентації цілей боргової операції 13 березня закликав власників кредиторів сформувати комітет. Однак він відмовляється розкрити свій склад, що є відхиленням від стандартної практики і різким контрастом із принципами IIF (Institute of International Finance).

  Водночас Мінфін зазначає, що в результаті боргової операції повинні бути досягнуті всі три її мети (ліквідність, стійкість і платоспроможність), але комітет у своїх публічних заявах зосереджується виключно на аспекті ліквідності й замість безпосередньої взаємодії віддає перевагу спілкуванню через ЗМІ.

  Мінфін підкреслює, що власники облігацій не можуть бути зацікавлені в альтернативному розвитку подій у випадку, якщо переговори з боргової операції України не будуть успішними.

  Міністерство має намір продовжити переговори з власниками боргових зобов'язань України, керуючись принципами прозорості, відповідальності та добросовісності.

  Як відомо, Україна почала переговори щодо реструктуризації частини держборгу загальним обсягом 23 млрд дол.13 березня – відразу ж після схвалення програми кредитування економіки країни на 17,5 млрд дол. із боку Міжнародного валютного фонду.

  Переговори з кредиторами мають бути завершені в травні 2015 року, до завершення роботи місії МВФ для першого перегляду програми.

  Теги : Мінфін МВФ борги реструктуризація комітет кредиторів
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів