Коболєв пропонує не підвищувати ціну на газ із 1 травня

  14 Березня, 2019 12:27
  З травня 2019 року тарифи на природний газ мають зрости до 9852 гривень за тисячу кубометрів.

  НАК "Нафтогаз" звернувся до Кабінету міністрів України з пропозицією переглянути роздрібну ціну на природний газ для населення і не підвищувати тарифи.

  Про це йдеться у листі очільника компанії Андрія Коболєва до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, передає Економічна правда.

  Зазначається, що "Нафтогаз" здійснив закупівлю газу на точці Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/тис. кубометрів. З урахуванням ПДВ та витрат на транспортування і постачання це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн/тис. кубометрів.

  1 травня 2019 року ціна на газ для населення повинна зрости до 9 тисяч 852 гривень за 1 тис. кубометрів, наступне підвищення заплановане на січень 2020 року – 12 тис. 314 гривень.

  "Таким чином, вперше за час існування режиму покладання спеціальних обов’язків (ПСО) ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче рівня, передбаченого чинною постановою Кабінету міністрів України", – пояснюють у "Нафтогазі".

  Коболєв запропонував Кабміну лібералізувати постачання природного газу для усіх категорій споживачів із 1 квітня 2019 року.

  Така лібералізація передбачає скасування режиму ПСО та усунення існуючих обмежень для зміни постачальника природного газу, які наразі застосовують приватні газозбутові компанії. 

  Нагадаємо, Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" ухвалила рішення рекомендувати Кабінету міністрів України повторно призначити Андрія Коболєва головою правління компанії щонайменше на рік – до 22 березня 2020 року.

  Теги : Нафтогаз газ Андрій Коболєв тарифи на газ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів