Київське метро має 2 млрд грн боргу перед фірмою бізнесмена, не чужого владі – журналіст

  16 Травня, 2018 09:09
  Компанія належить знайомому мера Кличка й влада зробила все можливе, аби зацементувати цей космічний борг.

  Київський метрополітен має величезний борг перед приватною компанією, котра наразі належить українсько-російському бізнесмену Павлу Фуксу, добре знайомому зі столичним міським головою Віталієм Кличком.

  Про це заявила журналістка-розслідувач Наталя Седлецька в ефірі 24 Каналу.

  За її словами, декілька років тому метрополітен уклав кабальну угоду, в результаті якої винен 2 млрд гривень фірмі Фукса. Ця компанія надала метрополітену 100 вагонів у користування на умовах лізингу під величезні відсотки, а згодом ще й був укладений договір про прив’язку до долара, через що борг став космічним.

  Серед засновників компанії, зазначила Седлецька, була "офшорка" зі структури російського державного банку. Суди щодо цього боргу всі були програні, а попри гучні заяви Кличка до санкційного списку українська влада цю фірму так і не внесла.

  Згодом цю компанію перекупив уродженець Харкова Павло Фукс, який довгий час жив у Росії, де й заробив свій основний капітал, а після Майдану переїхав до Києва. Олігарх, зауважує журналіст, добре знайомий з мером столиці.

  "Отже, резюме таке: влада зробила все можливе, аби зацементувати космічний борг метро перед приватною компанією, яку купив бізнесмен, цій владі точно не чужий", – підсумувала Седлецька.

  Вона додала, що метро за боргом Фуксу нині не платить, через що заблоковані всі рахунки підземки. У метрополітені сподіваються, що влада з цим боргом щось вирішить. Однак, зауважує Седлецька, оскільки всі суди програно, рано чи пізно борг доведеться віддавати – якщо не за рахунок підвищення тарифів цього разу, то наступного, або ж розраховуватиметься іншими активами міста, а значить киян.

  Нагадаємо, влада Києва вирішила підвищити вартість проїзду в метрополітені та наземному громадському транспорті до 8 гривень з 15 липня.

  Теги : метро Віталій Кличко київський метрополітен Павло Фукс
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів