Кабмін виділив понад 130 млн грн. на вирішення екологічних проблем на Донбасі

  4 Червня, 2018 12:56
  В уряді зазначають, що екологічна небезпека на сході України пов'язана із затопленням шахт окупантами.

  Український уряд виділив 131 млн гривень на дослідження та вирішення екологічних проблем на окупованих територіях Донбасу.

  Про це під час прес-конференції заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  За його словами, екологічна небезпека на Донбасі пов'язана із затопленням шахт окупантами.

  "Конкретні дії повинні бути зроблені тільки після моніторингу ситуації. Це мають бути ремонтні роботи та відкачування води із шахт. Для цього потрібно провести цілий комплекс заходів, починаючи від виготовлення насосів, які виготовляються лише на одному заводі в Україні. Однак, основна проблема в доступі на територію. Потрібно на дипломатичному рівні разом з РФ та ОБСЄ домовитись про вікно тиші, або зону безпеки", – сказав міністр.

  Очільник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб назвав це питанням гуманітарного доступу.

  У свою чергу представник Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Віктор Єрмаков розповів про можливі наслідки бездіяльності української влади та керівництва так званих "ЛДНР".

  "Всього там затоплено 26 шахт. Коли закривають шахти, відбувається повторне просідання земної кори, що призводить до пошкодження будівель. Особливо небезпечним є пошкодження споруд, що забезпечують життєдіяльність населення. Можуть бути непередбачені наслідки", – підсумував еколог.

  Нагадаємо, президент Петро Порошенко виступає за обговорення лідерами "нормандського формату" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) питання введення миротворчої місії ООН на Донбас до кінця поточного року.

  Теги : Донбас Вадим Черниш Кабмін екологічна небезпека
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів