Інфляцію переможено зубожінням

  1 Вересня, 2016 17:14
  НБУ девальвує гривню задля фінансування бюджету.

  Українське населення перемогло інфляцію шляхом зубожіння. Зростання цін в Україні зупинилось через брак попиту.

  Про це повідомив екс-заступник голови НБУ Сергій Яременко під час прес-конференції на тему: "Чому курс гривні продовжує знижуватися? ", інформує кореспондент UA1.   

  "Курс в даних умовах тримати дуже легко, у зв’язку з втратою прибутків у населення, зубожінням, так би мовити. Він практично не зміниться, адже немає ресурсу для змін: ні у населення, ні у банківського сегменту", – заявив Яременко.

  Він наголосив, що ціни в Україні припинили зростати саме внаслідок зниження попиту через нестачу ресурсів у громадян. Зубожіння населення призвело до неможливості подальшого обвалу гривні.

  Своє чергою, екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко зауважив, що Національний банк України підтримує долар та не дає йому падати.  Савченко стверджує, що робиться це на виконання вимог Міжнародного валютного фонду.

  "Коли Нацбанк купує долари, він підтримує валюту та не дає падати. Крім того, така операція це "валютний канал емісії". Коли центральний банк виходить на ринок та купує долари, він купує їх за гривні. Тобто "викидує" в обіг гривню", – зазначив Савченко.

  На його переконання, така політика рано чи пізно призводить до девальвації гривні.

  За прогнозами економіста, найближчим часом курс становитиме 27 гривень, плюс-мінус одна гривня. Причиною цього Савченко називає продовження політики девальвації нацвалюти з боку НБУ, зокрема, для виконання бюджету, оскільки наразі бюджет зіштовхнувся з проблемою дефіциту, а найкраще його фінансувати за рахунок девальвації та інфляції. 

  Теги : МВФ нбу курс долара курс гривні
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів