Григоришин привласнив 170 млн доларів сумського заводу ім. Фрунзе - МВС

  23 Лютого, 2016 14:31
  Російський олігарх в 2010-2012 роках вивів з "Сумського МНВО ім. Фрунзе" в офшор понад 170 млн доларів.
  Костянтин Григоришин
  Фото з відкритих джерел
  Костянтин Григоришин

  Російський олігарх Костянтин Григоришин в 2010-2012 роках вивів з ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе" в офшор понад 170 млн доларів.

  Про це повідомляє керівник Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, який зазначає, що Головне слідче управління Національної поліції з середини січня 2016 розслідує кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою".

  Підкреслюється: слідство встановило, що в 2007-2012 роках посадові особи ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе", яке пов'язують з Григоришиним, шляхом зловживання службовим становищем умисно розтратили майно підприємства в особливо великих розмірах на загальну суму понад 170 млн доларів.

  Разом з тим, Шевченко зазначає: предметом розслідування є 2 угоди.

  Перша - за період 2007-2012 років ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" і компаніями "Козаки Трейдинг ЛТД" (Кіпр) і "А і К Едвансд Електро (Азія і Кавказ) ЛТД" уклали ряд фіктивних договорів про надання агентських послуг, на виконання яких ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" перерахувало названим компаніям кошти на загальну суму понад 50 млн доларів, при тому, що в дійсності зазначені послуги не надавалися.

  Друга - поставка в період 2010 - 2012 років ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" російському ТОВ "Техноімпорт" обладнання на суму понад 120 млн доларів. При цьому оплата за вказане обладнання досі не здійснена.

  В цілому, наголошується, за результатами аналізу зовнішньоекономічної діяльності ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе", за період 2010-2016 років встановлено факти виведення грошових коштів підприємства в офшорні компанії, зареєстровані на Кіпрі, Белізі, Ірані та Британських Віргінських островах.

  Всього ж, за словами Шевченка, за останні роки в ці офшори, виведено коштів з ПАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" та іншого підприємства Григоришина ВАТ "ЗТР" на суму понад 5 мільярдів гривень, отриманих у вигляді прибутку в ході виробничо-господарської діяльності.

  Теги : МВС офшор Артем Шевченко Григоришин
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів