ГПУ вперше з часів революції обшукала підприємства Януковича-молодшого

  24 Березня, 2016 12:27
  Обшуки стали можливими тільки під час чергової відпустки генпрокурора Віктора Шокіна – джерела.
  Фото: відкриті джерела

  Слідчі Генпрокуратури вперше з часів революції провели обшуки в структурах "Донецького фінансово-розрахункового центру" – структури сина екс-президента Віктора Януковича.

  Про це пише інтернет-видання Цензор.НЕТ.

  За даними джерел в ГПУ, слідчих зацікавили три фабрики – "Комсомольська" (м. Димитров Донецької обл.), "Україна" (м. Українськ Донецької обл.) і "Росія" (м. Новогродівка Донецької обл.).

  Видання нагадує, що одним з основних джерел доходу Олександра Януковича є "чорне золото", конвертовані мільярди з якого досі йдуть на рахунки офшорних компаній. Бізнесмену за 2-3 роки вдалося "підім'яти" під себе вугільну галузь держави. Окрім своїх ставлеників в Міненерговугілля та на кожній шахті, у 2009 році було створено імперію під назвою ТОВ "Донецький фінансово-розрахунковий центр", щоб взяти під контроль всі фінансові потоки.

  Тоді ж Янукович-молодший приватизував 5 державних збагачувальних фабрик: "Червона зірка", "Комсомольська", "Узловська", "Росія" і "Україна". ТОВ "ДФРЦ" в створених товариствах має 74-77% акцій. Статутний капітал ТОВ належить компанії з Британських Віргінських островів.

  Ці фабрики мають чітко налагоджену схему, суть якої в тому, що з шахт "Лисичанськвугілля" та "Селидіввугілля" на переробку надходить вугілля з зольністю 25-30%, проте під час переробки зольність завищують до 34-42%. В результаті утворюються солідні надлишки. Таким чином, частина вугілля йде на електростанції, а "надпланові" (списані в процесі "боротьби за зниження зольності") тисячі тонн фабрики відправляють фірмам-одноденкам.

  Ця схема приносить ділкам чистого доходу близько 1,5 млрд гривень щороку. Вона діє й донині, попри революцію, АТО, боротьбу з корупцією, реформи у вугільній галузі.

  Видання наголошує, що такі корупційні схеми з різною "зольністю вугілля" не можуть реалізуватися без потурання чинного керівництва Міненерговугілля та без участі чиновників високого рангу.

  Підкреслимо, обшуки стали можливими лише під час чергової відпустки генпрокурора Віктора Шокіна.

  Теги : корупція ГПУ вугільна промисловість обшуки Олександр Янукович «сім'я» Януковича
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів