Гонтарева розповіла, що може зашкодити курсу гривні

  29 Грудня, 2015 14:00
  Глава Нацбанку вказала на численні ризики, які можуть перешкодити реалізації середньорічного прогнозу курсу гривні в 24,1 гривні за долар на 2016 рік.
  Фото з відкритих джерел

  Глава Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що існують численні ризики, які можуть перешкодити реалізації закладеного Мінфіном до держбюджету-2016 року і раніше розрахованого МВФ середньорічного прогнозу курсу гривні в 24,1 гривні за долар.

  Так, за словами очільниці НБУ, йдеться про внутрішні та зовнішні чинники поза зоною контролю монетарної політики, які можуть позначитися на курсі гривні та рівні інфляції.

  Зокрема, Гонтарева наголосила на ризиках погіршення зовнішньої кон'юнктури світових ринків, особливо продовження зниження цін на сталь і зернові, зазначивши, що збалансування попиту і пропозиції на цих ринках відбувається доволі повільно.

  Також глава Нацбанку зазначила, що розпочатий ФРС цикл підвищення ставок створює тиск на валюти країн, які розвиваються, через що можуть виникнути труднощі з позиками.

  Крім того, Гонтарева підкреслила, що "є ризик поступового вичерпання переваги українських експортерів, зокрема, металів", разом з тим, наголосивши, що йдеться лише про можливі ризики, які можуть бути врівноважені позитивними чинниками, зокрема, зниженням цін на нафту й інші енергоносії, припливом інвестицій у результаті відновлення економічного зростання в Україні.

  Нагадаємо, за словами Гонтаревої, міжнародні резерви України в 2015 році зросли на 77% та склали 13,3 млрд доларів.

  Теги : Мінфін МВФ нбу інфляція гонтарева гривня бюджет-2016 курс гривні
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів